Bespovratna sredstva EU za pokretanje biznisa i za mlade u Bujanovcu

Pravo učešća na konkursu imaju nezaposleni od 18 do 30 godina starosti, koji su u trenutku objavljivanja javnog poziva prijavljeni na evidenciju Nacionalne službe za zapošljavanje najmanje tri meseca neprekidno a imaju stalno prebivalište i planiraju pokretanje biznisa u jednoj od opština koje su uključene u realizaciju programa Evropski PROGRES

BUJANOVAC, 29. mart 2016. – Bujanovac je jedna od 34 opštine u Srbiji u kojima će mladi moći da konkurišu za bespovratna sredstva za pokretanje privatnog biznisa.

Evropski PROGRES je objavio javni poziv za dodelu bespovratnih sredstava mladima iz 34 opštine jugoistočne i jugozapadne Srbije za pokretanje svog biznisa. Ovu aktivnost, koja za cilj ima da podstakne preduzetništvo među mladima, Evropska unija i Vlada Švajcarske  podržaće sa 180.000 evra.

euprogres

Višegodišnja saradnja EU Progresa i bujanovačke opštine

Pravo učešća na konkursu imaju nezaposleni od 18 do 30 godina starosti, koji su u trenutku objavljivanja javnog poziva prijavljeni na evidenciju Nacionalne službe za zapošljavanje najmanje tri meseca neprekidno a imaju stalno prebivalište i planiraju pokretanje biznisa u jednoj od opština koje su uključene u realizaciju programa Evropski PROGRES.

„Podsticanjem preduzetničkog duha među mladima putem ovoga javnog poziva, Evropska unija i Vlada Švajcarske daju doprinos rešavanju problema visoke nezaposlenosti u ovom segmentu populacije“, rekao je Grem Tindal, menadžer programa Evropski PROGRES.

Program će podržati do 20 start-up preduzeća u oblasti proizvodnje, informacionih tehnologija  i prehrambene industrije, odnosno prerade hrane sa najviše 10.000 evra, a najmanje 2.500 evra po projektu

Program će podržati do 20 start-up preduzeća u oblasti proizvodnje, informacionih tehnologija  i prehrambene industrije, odnosno prerade hrane sa najviše 10.000 evra, a najmanje 2.500 evra po projektu. Evropski PROGRES neće dodeljivati novčana bespovratna sredstva, već će u odobrenoj vrednosti biti nabavljene mašine, oprema i druga trajna dobra (uključujući i softver) neophodna za pokretanje biznisa. Nakon konačnog odobrenja predloga projekta, a pre nabavke i isporuke tražene opreme, mašina i trajnih dobara, buduće mlade preduzetnice i preduzetnici će započeti proces registracije preduzeća kod Agencije za privredne registre.

„Procena projekata je konkurentni proces od dve faze. Prva faza podrazumeva dostavljanje koncepta poslovne ideje, dok će u drugoj fazi kandidati i kandidatkinje koji uđu u uži izbor biti u obavezi da pohađaju program obuke iz preduzetništva. Samo oni koji uspešno završe program obuke i postignu unapred određene ciljeve ispuniće uslov da konkurišu sa kompletnim predlozima projekta“, rekla je Ana Nedeljković, menadžerka sektora za dobro upravljanje i socijalnu uključenost u okviru programa Evropski PROGRES.

Kako bi približio uslove konkursa, Evropski PROGRES će tokom aprila  2016. godine održati informativne sesija na jugoistoku i jugozapadu Srbije.

Konkurs je otvoren do 11. maja 2016. godine, a  više informacija o samom pozivu kao i detaljna dokumentacija za prijavljivanje dostupni su na veb sajtu Evropskog PROGRESa http://www.europeanprogres.org/pozivi/sr/ .

Opštine obuhvaćene programom – Novi Pazar, Ivanjica, Nova Varoš, Priboj, Prijepolje, Raška, Sjenica i Tutin na jugozapadu Srbije, kao i Prokuplje, Blace, Žitorađa, Kuršumlija, Leskovac, Bojnik, Vlasotince, Lebane, Medveđa, Crna Trava, Vranje, Bosilegrad, Bujanovac, Vladičin Han, Preševo, Surdulica, Trgovište, Brus, Aleksinac, Gadžin Han, Doljevac, Merošina, Svrljig, Babušnica, Bela Palanka i Knjaževac na jugoistoku zemlje.




Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *