Zufo nadigran u Vranju, revanš u nedelju

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 5. maj 2019. -Bujanovački KMF Zufo ubedljivo je poražen u od ekipe Vranja rezultatom 5:2, u prvoj utakmici baraža za Prvu futsal ligu odigranoj u subotu u Sportskoj hali u Vranju.

Da su se namerili na kvalitetnog i iskusnog protivnika Bujanovčanima na terenu, ali i na tribinama, bilo je jasno već posle prvih 20 minuta, koje su Vranjanci rešili u svoju korist sa 3:0.

Iako je Zufo u nastavku imao svoje šanse i smanjio zaostatak na dva gola već početkom drugog poluvremena, četvrti gol Vranjanaca desetak minuta pre kraja susreta za vođstvo od 4:1, otklonio je sve nedoumice o ishodu meča.

Ulogu favorita u ovom doigravanju ekipa iz Vranja je potpuno opravdala, kontrolišući meč od samog starta i kažnjavajući gotovo sve greške gostujećeg tima.

Utakmica je protekla u fer i sportskoj atmosferi, a bujanovački tim je imao podršku oko stotinak svojih navijača.

Da li je razlika u kvalitetu između timova iz najelitnijeg takmičenja i Druge lige toliko velika ili su Bujanovčani u subotu samo imali „loš dan“, znaće se naredne nedelje kada se igra revanš u Bujanovcu.

U slučaju pobede KMF Zufo, igraće se treći odlučujući meč u Vranju.