Stošići iz Svete Petke u požaru ostali bez kuće i radionice

porodica stošić sveta petka
porodica stošić sveta petka
Porodica stošić

Piše: I. Jovanović

Bujanovac, 21. februar 2025. Porodična kuća i stolarska radionica porodice Stošić iz Svete Petke kod Bujanovca izgorele su u požaru, koji je izbio u ponedeljak. Crkvena opština Sveta Petka organizuje u subotu (22. februar) akciju prikuplanja pomoći za obnovu kuće ovoj porodici.

– Izgoreo je veći deo kuće i radionica u kojoj se nalaze stolarske mašine. Moj otac i brat žive od stolarskog zanata. Sitan alat je potpuno ugljenisan, a dobar deo mašina je, nažalost, oštećen u velikoj meri. Nama je sada prioritet da sredimo kuću, radionicu ćemo naknadno – kaže za Bujanovačke Ivan Stošić, koji radi u Eparhiji vranjskoj.

Na pitanje šta bi mogao da bude uzrok požara Stošić kaže da je najerovatnije kotao koji se nalazio u radionici.

-Kotao za loženje je bio u jednom delu radionice, on je povezan sa grejanjem za kuću i pretpostavljamo da je tu nastao neki problem – objašnjava on.

Crkvena opština Sveta Petka poziva meštane da pomognu Stošićima.

„Pozivamo parohijane naše Crkvene opštine da se skupe u što većem broju u subotu, 22. februara, u  18,00 sati, povodom nemilog događaja porodice Stšić, da bi pomogli u obnovi porodične kuće“, poručuju iz Crkvene opštine ovog sela.

Add a comment

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Enable Notifications OK No thanks