Bujanovac, 22. septembar 2025. Onlajn peticiju da novosadski student Bogdan Jovičić koji štrajkuje glađu, bude pušten iz pritvora, potpisalo je za tri dana više od 43.000 građana.
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu odbilo je kao neosnovanu žalbu branioca Bogdana Jovičića, osumnjičenog u krivičnom postupku koji je u toku, prenosi Radio 021.
Student Bogdan Jovičić koji je u pritvoru od sredine avgusta, štrajkuje glađu.
Student Bogdan prebačen u zatvorsku bolnicu, štrajkuje glađu
“Od 11. septembra, mu je produžen pritvor na dodatnih mesec dana tako što je tužilaštvo proširilo istragu za jednu novu činjenicu, plus je proširilo istragu i na još dva dodatna studenta”, rekao je njegov advokat Srđan Kovačević.
Tada je student odlučio da započne štrajk glađu.
Krivično delo koje se stavlja Bogdanu Jovičiću, studentu iz Novog Sada, jeste nasilničko ponašanje na javnom skupu, a razlog je razbijanje prostorija Srpske napredne stranke 14. avgusta.
Najava ubistva studenta Cicvarića na Informeru: Uplašen sam i nisam jedini







