Bujanovac, 22. decembar 2025. (foto arhiva) – Saobraćajci u Surdulici zaustavili su vozača kojem se utvrdili neverovatnu količinu alkohola u krvi – skoro 4.4 promila.
Saobraćajna policija u Surdulici, prilikom kontrole saobraćaja, zaustavila je R.D. (1950) koji je vozio „pežo“ sa 4,38 promila alkohola u organizmu, saopšteno je danas iz Policijske uprave Vranje.
Vozaču je određeno zadržavanje i protiv njega je podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje.
Ova količina alkohola u krvi spada u potpunu alkoholisanost (iznad 2 promila), što znači da se radi o najtežem stepenu alkoholisanosti u zakonskom i stručnom smislu.
Kod nivoa alkohola oko 4,0 promila i više, vrlo česta je alkoholna koma, pri čemu je osoba u dubokoj nesvesti i potpuno nesposobna za bilo kakvu rekaciju.
Bujanovačke su nedavno pisale da je surdulička policija iz saobraćaja isključila devojku sa 3 promila alkohola u krvi.
Devojka vozila sa 3 promila alkohola u krvi, prijava za nasilničku vožnju
Policija: Više od 1.800 vozača isključeno zbog alkohola, a 125 zbog droge







