Bujanovac, 23. jun 2026. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će građani koji 27. juna budu prisustvovali skupu na platou ispred Narodne skupštine dobiti posebne listiće na kojima će moći da zaokruže pet od ukupno 15 ponuđenih tema koje smatraju najvažnijim i da na taj način ukažu državi na svoje prioritete.
Kako je naveo u video obraćanju na Instagramu, među ponuđenim temama nalaze se briga o građanima, očuvanje mira i stabilnosti, unapređenje zdravstvenih usluga, bolje obrazovanje, rast penzija, niže cene lekova, energetska sigurnost, ekologija i veća ulaganja u kulturu.
Na listiću će biti ostavljen i prostor u kojem će građani moći da napišu svoje primedbe i probleme sa kojima se suočavaju.
Takođe, Vučić je najavio i da će sledeće nedelje početi sa radom portal „Ko si bre ti“, preko kojeg će građani moći da prijavljuju probleme i ukažu na, kako je naveo, bahatost pojedinaca na lokalnom, gradskom i republičkom nivou.
On je poručio da je cilj ovakvog izjašnjavanja da građani vide rezultate rada države, kao i da će, kako je naveo, „istina na kraju uvek pobediti“.
Šta biste vi zaokružili na listiću želja?
• Kvalitetno novinarstvo nije besplatno. Za naše ❤️ Bujanovačke, za naše priče 👉 DONIRAJ






