Za tri dana više od 19.000 vozača uhvaćeno u prekoračenju brzine

Bujanovac, 7. avgust 2026. Saobraćajna policija je za prva tri dana međunarodne akcije pojačane kontrole saobraćaja otkrila više od 19.000 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine, od čega oko 1.500 u zonama pešačkih prelaza, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

Tokom akcije, koja se sprovodi pod okriljem evropske mreže saobraćajnih policija ROADPOL, kontrolisano je oko 25.000 vozila, a pored prekoračenja brzine evidentirano je još oko 4.300 saobraćajnih prekršaja.

Zbog vožnje pod dejstvom alkohola iz saobraćaja su isključena 254 vozača, dok je 19 vozača isključeno zbog upravljanja vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.

Pojačana kontrola saobraćaja trajaće do nedelje, 9. avgusta, a saobraćajna policija će u narednim danima nastaviti da kontroliše poštovanje ograničenja brzine i druge prekršaje koji mogu ugroziti bezbednost učesnika u saobraćaju.

Iz MUP-a posebno apeluju na vozače da tokom predstojećeg vikenda budu oprezni, jer se zbog intenziviranja letnje turističke sezone i održavanja većeg broja muzičkih festivala očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.

Građanima koji planiraju odlazak na festivale preporučuje se da ne sedaju za volan ukoliko su konzumirali alkohol ili psihoaktivne supstance, već da koriste alternativni prevoz ili da vožnju prepuste osobi koja nije konzumirala takve supstance.

• Kvalitetno novinarstvo nije besplatno. Za naše ❤️ Bujanovačke, za naše priče 👉 DONIRAJ

Add a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Enable Notifications OK No thanks