fbpx

BUJANOCI PAS VRANJËS PËR NGA NUMRI I RASTEVE POZITIVE

Bujanovaçke, 05 maj 2021- Gjatë ditës së djeshme në Komunën e Bujanocitu konfirmuan 8 raste positive me virusin korona, sipas të dhënave të fundit nga Enti i shëndetit publik në Vranjë.

Në katër ditët e majit, në komunëne Bujanocit u konfirmuan 13 raste pozitive me Covid – 19.

Në 24 orët e fundit në Qarkun e Pçinjës u regjistruan 42 raste të reja.

U testuan 224 mostra, kështu që përqindja e të infektuarve është pak më e lartë se 18%.

Sipas numrit të të infektuarve brenda një dite, Bujanoci është në vendin e dytë pas Vranjës, ku janë konfirmuar 21 raste të reja.

Në vendbanbimet e tjera, numri i të sapo infektuarve nuk i kalon 4, aq sa ishin në Vladiçin Han dhe Bosilegrad.

Tre raste pozitive u regjistruan në Surdulicë, dhe 2 raste në Preshevë.
Leave a Reply

Your email address will not be published.