fbpx

Tonçev ndihmon edhe KF “Lugina” nga Presheva

Bujanovaçke, 8.gusht 2021.

Bujanoc, 8. gusht 2021. – Presidenti i Rajonit futbollistik të Serbisë lindore (RIS), Novica Tonçev, dhuroi sot pajisje dhe 5 topa për kategoritë e reja të KF BSK në Bujanoc, të cilët nga ky sezon gjithashtu do të garojnë në ligën RIS.

– Unë solla pajisjet që Presidenti Aleksandar Vuçiq u premtoi fëmijëve gjatë vizitës së tij në Prohor Pçinjski, kujtoi Tonçev në një bisedë për Bujanovaçke.

Siç tha ai, BSK gjithashtu do të marrë ndihmë financiare prej 150,000 dinarë.

– Ne do të përpiqemi të sigurojmë fonde për infrastrukturën në stadiumin e BSK -së, sepse është një klub me traditë të pasur, dhe shpresojmë në ndihmën e Presidentit Vuçiq. BSK, e cila tani është në nivelin më të ulët të garave, duhet të luajë në Zonën jug dhe të përpiqet të kualifikohet në Ligën serbe, ku më parë luante me Radnikun nga Surdulica, i cili tani është në Superligë, thotë Tonçev.

Siç theksoi ai, fëmijët nga BSK do të jenë mysafirë të FFS në Stara Pazovë gjatë grumbullimit të parë të ekipit kombëtar dhe do ta shikojnë drejtpërdrejtë ndeshjen e ardhshme të Serbisë në kualifikueset e Kupës së Botës.

Tonçev tha se ai nuk i ndan njerëzit sipas përkatësisë etnike, kështu që sot në Bujanoc ai u takua me përfaqësuesit e KF “Lugina” nga Presheva për t’i ndihmuar të rinjët e këtij klubi të inkuadrohen në sistemin e garave RIS, si miqtë e tyre sportivë nga BSK.

– Dua të vizitoj Trnocin dhe Preshevën sepse këtu, në jug të Serbisë, ne të gjithë duhet të jetojmë dhe punojmë së bashku, përfundoi Tonçev për Bujanovaçke.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *