fbpx

NË BUJANOC, RËNIE E NUMRIT TË TË PREKURVE ME COVID – 19

Shkruan: D. Stoshiq

Bujanoc, 28. tetor 2021. – Në 24 orët e fundit, në Bujanoc janë konfirmuar edhe 6 të infektuar me koronavirus.

Për tre ditë u shënuan 29raste, ndërsa nga fillimi i tetorit në komunën së Bujanocit shënuar 255 raste me Covid – 19.

Sipas të dhënave të fundit nga Enti për mbrojtjen e shëndetit publik, në Qarkun e Pçinjës në Covid – 19 janë testuar persona 451 mostra, nga të cilët 150 rezultuan me praninë e virusit korona.

Vranjë ka të njëjtin numër të të infektuarve si dje – 94, pasuar nga Surdulica me 22, që është dy herë më shumë se dje, 15 të sapo infektuar janë nga Vlladiçin Hani, 9 nga Bosilegrad dhe 4 nga Tërgovishta.

Presheva është komuna e vetme në nivel Qarku pa infeksione të reja në 24 orët e fundit.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *