fbpx

SHTETAS TË SERBISË ARRESTOHEN GJATË HYRJES NË MAQEDONINË VERIORE, PËR FALSIFIKIM TË TESTEVE PCR

 

Bujanoc, 8. Nëntor 2021. – Për shkak të dyshimit se posedojnë teste të rreme PCR për virusin Covid – 19, policia maqedonase ka arrestuar tre shtetas të Serbisë, në vendkalimin kufitar Tabanovc, njofton MPB e Maqedonisë së Veriut.

Në deklaratë thuhet se të arrestuarit janë S. U. (50), S. SH. (55) dhe M. J. (35), njofton MIA.

Siç njofton TANJUG, të dyshuarit i janë dorëzuar policisë në Kumanovë për hetime të mëtutjeshme, thuhet në njoftim.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *