fbpx

EDHE 13 RASTE POZITIVE NË BUJANOC

 

Bujanoc, 21. shkurt 2022. Sipas të dhënave të Entit për mbrojtjen e shëndetit publik në Vranjë, gjatë fundjavës në Bujanoc janë regjistruar 13 raste të reja me Covid – 19.

Bilanci për javën e kaluar është 71 raste pozitive, ndërsa nga fillimi i muajit janë sëmurë 576 qytetarë.

Në 24 orët e fundit në Qarkun e Pçinjës janë testuar 208 persona, ndërsa 65 pre tyre rezultuan pozitiv në Covid – 19, përkatësisht 31 për qind nga numri i përgjithshëm i të testuarve.

Më së shumti raste pozitive u regjistruan në Vranjë – 43, e ndjekur nga Surdulica me 9.

Në Spitalet Kovid të QSH Vranjë janë shtruar 78 pacientë, të gjithë pozitivë me koronavirus dhe me pneumoni, ndërsa 53 janë duke u trajtuar me oksigjen.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *