fbpx

KORONA: BUJANOCI ME ZERO RASTE

 

Bujanoc, 28. shkurt 2022. Sipas raportit të fundit nga Enti për mbrojtjen e shëndetit publik në Vranjë, në 24 orët e fundit në Bujanoc nuk ka pasur asnjë rast të ri me Covid – 19.

Një ditë më parë janë raportuar 2 raste, ndërsa nga fillimi i muajit me Covid – 19 në Bujanoc janë prekur 622 persona.

Për shkak të përmirësimit të situatës epidemiologjike, Ambulanca Kovid në Bujanoc punon në mënyrë të rregullt deri në orën 20:00 ndërsa të dielave nuk bëhet testimi për kovid.

Për të dytën javë radhazi, në qarkun e Pçinjës është shënuar rënie e numrit të të testuarve dhe të infektuarve me Covid – 19 19.

Gjatë ditës së kaluar janë testuar 141 persona, ndërsa me Covid-19 janë konfirmuar 30 raste.

Numri dyshifror i të prekurve është regjistruar në Vranjë – 21.

Pasohet nga Vlladiçin Hani me 4, Presheva me 3 dhe Surdulica me 2 raste.
Leave a Reply

Your email address will not be published.