fbpx

VETËM PAS SHKRIMIT TË BUJANOVAÇKES, FANELA E PARTIZANIT PËR DARIAN SHKOI NË LLOZNICË

 

Shkruan: D. Stoshiq

Bujanoc, 23 shtator 2022. Fanella e futbollistit të Partizanit, Filip Hollander, të cilën KF BSK e nxori në ankand për të ndihmuar Darian e vogël, pas shkrimit të Bujanovaçkes, i është shitur Moto Klubit “Black Dragons” nga Lloznica për 12.000 dinarë.

Siç tha për portalin tonë, trajneri i BSK-së, Millosh Dimitrijeviq, anëtarët e Moto Club Loznica tashmë i kanë paguar paratë në llogarinë e vogëlushes Daria dhe fanella do të dorëzohet sot.

– Jemi të kënaqur që ankandi u përfundua me sukses dhe që mundëm ta ndihmonim Darian. Falënderoj anëtarët e Moto Club për mbështetjen e aksionit tonë dhe që fanella përfundimisht do të shkojë në duart e humanistëve të mëdhenj – shton Dimitrijević.

KF BSK nga Bujanoci ka lansuar një ankand të fanellave për të mbledhur para për trajtimin e 4-vjeçares Daria Tashkoviq nga Bujanoci, e cila vuan nga dëmtimi i rëndë i nervit optik në të dy sytë dhe i nevojiten 82,000 euro për operacione në një klinikë në Rusi.

Pas tekstit të Bujanovaçkes se ankandi i fanellave ka përfunduar pa asnjë ofertë, në e-mailin e portalit tonë, si dhe në faqen zyrtare të klubit në Facebook kanë mbërritur një numër i madh mesazhesh.

Prindërit e Darias, Stefani dhe Marija, falënderojnë të gjithë për mbështetjen e deritanishme dhe i thonë Bujanovaçkes se udhëtimi për në Rusi u shty për shkak se Daria kishte një ftohje.

– Ajo është e ftohur, dhe për operacionin në sy duhet të jetë plotësisht e shëndetshme, ndaj në marrëveshje me mjekët e vonuam pak udhëtimin – thotë Stefani.

Rreth 8312 persona deri më tani e kanë dërguar mesazhin 1308 në 3030 përmes Fondacionit “Bëhu Human” dhe janë mbledhur më shumë se dy milionë dinarë.

Ju mund ta ndihmoni Darinë e vogël duke dërguar mesazhin SMS 1308 në numrin 3030, por edhe duke paguar para në llogarinë në dinarë 160-6000001421580-11 dhe valutë të huaj: 160-6000001422088-39 IBAN: RS35160142000IF: RS35160142000
Leave a Reply

Your email address will not be published.