fbpx

REFUZOI ALKOMATOGRAFINË, TENTOI TË IKTE, NË FUND U ARRESTUA

Bujanoc, 26 prill 2023. Policia në Trgovisht ka arrestuar S. S. (1999) nga rrethina e këtij qyteti nën dyshimin se ka kryer veprën penale pengim i zyrtarit në ushtrimin e detyrës zyrtare, thuhet në njoftim.
Dje, patrulla rrugore ka ndaluar S.S., i cili nuk ka pranuar t’i bëjë alkomatografinë, ka tentuar të ikë dhe ka plagosur lehtë një zyrtar policor.
Pasi u kap, ai e ka kërcënuar një zyrtar tjetër policor.
I dyshuari, siç thuhet, së bashku me kallëzim penal do të dërgohet para zëvendësprokurorit të Prokurorisë Themelore Publike në Vranjë.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *