fbpx

TROFE PËR BASKETBOLLISTËT E BUJANOCIT: KRB PLAY 017 NË LIGËN E DYTË (FOTO)

Shkruan: I. Jovanoviq
Bujanoc, 22. qershor 2023. Të mërkurën basketbollistëve të KRB Play 017 nga Bujanoci iu dhurua kupa për kualifikim në Ligën e dytë të Serbisë. Në ndeshjen revy ndërmjet Play 017 dhe Panthers nga Vranja, të parit në tabelë, morën pjesë kryetari i Federatës rajonale të basketbollit të jugut të Serbisë, Vule Vukoviq dhe sekretari i përgjithshëm i Federatës, Veselin Marjanoviq.

– Pas një pauze të gjatë, më vjen mirë që Nenad Stajiq mori pjesë sërish në garë me këta djem të mrekullueshëm, që sezonin e ardhshëm ta shikojmë ekipin Play 017 nga Bujanoci në zonën jug dhe juglindje të Serbisë, d.m.th. nga Negotini në Bujanoc – thotë Vukoviq.

Liga e dytë sipas Vukoviqit është ligë kërkuese, ndaj basketbollistët e Bujanocit i pretë një numër i madh ndeshjesh dhe udhëtimesh.

Vukoviq vlerësoi edhe ekipin Panter nga Vranja dhe i përgëzoi për suksesin e madh, veçanërisht trajnerin dhe presidentin e klubit Marjan Stanojkoviq.

– Këta djem janë e ardhmja e basketbollit në jug të Serbisë, ata fituan një vend të parë bindës, dhe dua të falënderoj Stajiqin dhe të gjithë ata që erdhën në këtë lojë reviale, i cili e organizoi të gjithë këtë – thotë Vukoviq, duke shtuar se ndihet gjithmonë mirë në Bujanoc dhe se Bujanoci, sipas tij, do të jetë qyteti i basketbollit.
Kapitenëve të ekipeve iu ndanë trofe për vendin e parë dhe të dytë.

– Dua të përgëzoj ekipin Pantera për vendin e parë të merituar. Për ne, arritëm një rezultat të papritur, duke pasur parasysh se shumica prej nesh nuk kemi stërvitur për disa vite, jemi të gëzuar për kualifikimin në Ligën e Dytë Serbe – tha për portalin tonë kapiteni i Bujanocasve Dragan Miliq. Ai shtoi se këtë verë do ta shfrytëzojë për t’u përgatitur sa më mirë për ndeshjet që nisin në tetor.

Themeluesi dhe trajneri i OKK Play 017 nga Bujanoci, Nenad Stajiq, falënderoi të gjithë ata që besuan dhe i mbështetën gjatë kampionatit.

– Në ambientin e bukur të krijuar nga anëtarët më të rinj të KRB Play 017, mund të shijonim lëvizjet fantastike të aktorëve të ndeshjes. Dëshirojmë t’i falënderojmë të gjithë ata që ishin me ne gjatë kampionatit dhe do të shihemi nga tetori, kur fillon gara në Ligën e Dytë – thotë Stajiq.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *