KRYETARI I KKSH-së KËRKON NGA MINISTRI QË BOKSIERI NGA TËRNOCI TË PERFORMOJ ME FLAMUR TË SHQIPËRISË

Shkruan: I. Jovanoviq
Bujanoc, 7. nëntor 2023. – Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Nevzad Lutviu, ka kërkuar mbështetjen e Igli Hasanit, ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, që boksieri nga Tërnoci, Shefat Isufi, të përfaqësojë Shqipërinë në ndeshjet e ardhshme. Isufi është kampion i Evropës në boks në kategorinë e gjysmë të rëndë dhe në luftimet e tij profesionale performon nën flamurin e Gjermanisë.
Lutfiu po qëndron në Tiranë, ku është takuar me Hasanin, të cilit, siç ka deklaruar, i ka përcjellë sfidat me të cilat përballen shqiptarët e Luginës së Preshevës.
Ne kërkuam mbështetjen e tij, e cila na duhet”, saktësoi Lutfiu.
Ai ka ftuar ministrin që të vizitojë Luginën e Preshevës.


TAG


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *