LEXUESIT RAPORTOJNË: EDHE NË LEVOSOJË DËME TË MËDHA NGA STUHIA (VIDEO)

Bujanoc, 25. qershor 2024. Stuhia që ka goditur të hënën Bujanocin me rrethinë ka shkaktuar dëme të mëdha edhe në Levosojë. Lexuesit raportojnë përmes aplikacionit në Njofto Bujanovaçke se më së shumti dëme kanë pësuar fermerët, janë shkatërruar pemishtet dhe të korrat.
Sa e fortë ishte era, dëshmon “kërpudha” e rënë në stacionin e autobusit.
Dëme të mëdha raportojnë edhe banorët e Lloaprdincës, për të cilat Bujanovaçke ka shkruar tashmë.
Stuhia që goditi Bujanocin dhe fshatrat përreth mbrëmjen e së hënës u shoqërua me reshje të dendura shiu, breshër dhe goditje të forta të erës.
Fatkeqësitë e motit janë të mundshme sot dhe të mërkurën, thuhet në paralajmërimin e Departamentit për Situata Emergjente.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *