fbpx
Bujanovačke

Daçiqi – Kamberit: Pse serbët janë jashtë qeverisjes në Bujanoc

Bujanoc, Beograd, 28 tetor 2020. Kryetari i parlamentit të Serbisë, Ivica Daçiç reagoi pas fjalimit të Shaip Kamberit, duke i quajtur të rreme akuzat e tij kundër...

Kamberi nuk e votoi Daçiqin, thotë se ai është simbol i 90-ave të përgjakshme

Bujanoc, Beograd, 22 tetor 2020 (Arkivi i fotografive) – Lista shqiptare, udhëheqësi i së cilës është Shaip Kamberi dhe PAD e Sulejman Ugljaninit, me nga 3...

E djathta në Beograd proteston kundër festivalit “MIRËDITA – DOBAR DAN”

Bujanoc, Beograd, 22 tetor 2020 (Foto N1) – Në rrjetet sociale janë shfaqur thirrjet për protestë kundër festivalit “Mirëdita – Dobar dan”, ndërkohë...

EDHE PËRKUNDËR PREMTIMEVE, ENDE ASGJË NGA ASFALTIMI I RRUGËVE NË BUJANOC

Shkruan: N. Stevanoviq   Bujanoc, 22 tetor 2020. Edhe pse është paralajmëruar për sot, nuk ka asgjë nga fillimi i asfaltimit në qendër të Bujanocit, kështu që...

KAMBERI: VUÇIQI NUK I KISHTE NË MENDJE TË GJITHA PAKICAT KUR FLISTE PËR QEVERINË E RE

Bujanoc, 21 tetor 2020. (Foto: Deputetët shqiptarë pas konsultimeve me Vuçiqin) – Deputeti Shaip Kamberi i tha Bujanovaçkes se Aleksandar Vuçiq nuk e ftoi...

NË BUJANOC PËRKEQËSIM I SITUATËS ME COVID-19, EDHE DY RASTE TË REJA

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 21 tetor 2020. Dy raste të tjera të infektimit me virusin corona u konfirmuan në Bujanoc, në 24 orët e fundit, thanë për...

KOMUNA NDANË 124 BURSA PËR NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESME

KOMUNA NDANË 124 BURSA PËR NXËNËSIT E SHKOLLAVE TË MESM Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 20 tetor 2020. Komuna e Bujanocit ka shpallur konkurs për ndarjen e bursave...

KAMBERI I PËRGJIGJET MITROVIQIT: JEMI TË VETËDIJSHËM PËR BISEDIMET E FSHEHTA ME JU TË DISA PARTNERËVE TANË

Nenad Mitroviq, kryetari i këshillit lokal të PPS-ës në Bujanoc, tha për portalin tonë se, sipas informacionit të tij, Partia për Veprim Demokratik (PVD) e Shaip...

QYTETARËT TË PAKËNAQUR MENDËRPRERJET E SHPESHTA TË RRYMËS, NË EES NUK FLASIN PËR SHKAKUN E PRISHJEVE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 12 tetor 2020. Ndërsa qytetarët, dhe posaçërisht gastronomët, po ankohen për ndërprerjet përditshme të energjisë elektrike në...

TOLLOVINË NË QENDËR TË BUJANOCIT EDHE MË SHUMË PO E KOMPLIKON SINJALIZIMI I TRAFIKUT

Bujanoc, 7 tetor 2020 – Situata tashmë konfuze në qendër të Bujanocit është komplikuar edhe më shumë  nga sinjalet e trafikut që po i pegon shoferëve....