fbpx
Bujanovačke

GJATË VIKENDIT NË BUJANOC 12 RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 06 shtator 2021 – Në 24 orët e fundit, në Buajnoc është regjistruar vetëm një rast me Covid – 19, ndërsa 11 raste u regjistruan një ditë më...

MUSTAFA ZAVETNIKËVE: “PIRDHUNI MBETURINA FASHISTE”

Bujanoc, 03 shtator 2021 – “Pirdhuni mbeturina fashiste” – kështu i bie në gjuhën serbe t’i ketë porositur “Zavetnikët” kryetari i Këshillit...

STANKOVIQ: LE TË MË SHKARKOJNË PROGRESISTËT, UNË DO TË PUNOJ

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 03 shtator 2021 – Kërkesën e bordit të Bujanocit të PPS për largimin e tij nga pozita e kryetarit të Trupit Koordinues për jugun...

NË BUJANOC 13 RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 03 shtator 2021 – Sipas të dhënave të Entit për mbrojtjen e shëndetit publik në Vranjë, në 24 orët e fundit në Bujanoc u regjistruan 13 raste të...

ASFALTIMI NË TËRNOC: 13 RRUGË DERI NË FUND TË JAVËS

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Ditëve në vijim në Tërnoc do të asfaltohen 13 rrugica dhe rrugë, për të cilat komuna e Bujanocit do të paguajë 13.35 milion dinarë....

ROMËT NGA ARIFI PO KËRKOJNË ASFALT DHE KANALIZIM

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Adem Salihi, anëtar i partisë rome Jedinstvo në Kuvendin e Bujanocit, kërkon nga kryetari Nagip Arifi rregullimin e infrastrukturës në...

12 RASTE POZITIVE NË BUJANOC

Bujanoc, 27 gusht 2021 – Në 24 orët e fundit, në Bujanoc janë konfirmuar 12 raste të infeksionit me Covid – 19, sipas të dhënave të fundit nga Entit për...

ARIFI: URA NË BREZNICË LIDHË DY REPUBLIKA – KOSOVËN DHE SERBINË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 26 gusht 2021 – Komunat e Bujanocit dhe Kamenica së bashku po ndërtojnë një urë mes Breznicës, fshat në Komunën e Bujanocit...

NË SHTËPINË E SHËNDETIT NË BUJANOC KONTROLLIME MJEKSORE FALAS EDHE KËTË VIKEND

Bujanoc, 13. gusht 2021. – Në Shtëpinë e shëndetit në Bujanoc , qytetarët do të mund të kryejnë ekzaminime sistematike falas edhe fundjavën që vjen (14, 15...

RRITET NUMRI EDHE NË BUJANOC: 11 RASTE POZITIVE ME COVID – 19

Bujanoc, 13. gusht 2021. – Covid-19 u konfirmua në 11 banorë të komunës së Bujanocit të enjten, sipas raportit të fundit të Entit të shëndetit publik në...