fbpx

Kategorija: EKONOMI

FILLON PAGESA E PENSIONEVE TË RRITURA

  Bujanoc, 2. shkurt 2023. Sot fillon pagesa e pensioneve të janarit, të rritura me 12 për qind, njoftoi Fondi republikan për sigurime pensionale dhe...

KOMUNA ËSHTË NË PRITJE TË KONKURSIT PËR RREGULLIMIN E LIQENIT TË BUJANOCIT

Shkruan: I. Jovanoviq Bujanoc, 26. janar 2023. Projekti i Bashkimit Europian prej 10 milionë dinarë për ndërtimin e rrugës për në Liqenin e Bujanocit ende është...

NGA 1 JANARI RRITEN PAGA MINIMALE, PENSIONET DHE PAGAT NË SEKTORIN PUBLIK

  Bujanoc, 2 janar 2023. Nga 1 janari rriten pensionet, pagat në sektorin publik dhe paga minimale. Punonjësit në ushtri do të marrin një çerek pagë më të...

ERS: PAGA MESATARE E TETORIT NË BUJANOC 51.889 DINARË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 26. dhjetor 2022. Paga mesatare neto në komunën e Bujanocit në tetor ishte 51.889 dinarë. Bujanocasit janë ende të parafundit për...

SAMITI NDËRKOMBËTAR PËR LIDERSHIP NË PRESHEVË, PROFESOR RASHITI PREZENTON BUJANOCIN

  Bujanoc, Preshevë, 24. dhjetor 2022. Të shtunën në Preshevë mbahet Samiti për Zhvillimin e Lidershipit, i cili mbledh pjesëmarrës nga Ballkani, ndërsa...

BUXHETI I KOMUNËS SË BUJANOCIT 1.66 MILIARDË DINARË, JA SE SI DO TË SHPENZOHEN PARATË E QYTETARËVE

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 20. dhjetor 2022. Buxheti i komunës së Bujanocit për vitin 2023 do të jetë 1.66 miliardë dinarë, thuhet në projektvendimin...

QYTETARËT E BUJANOCIT MES KURSIMEVE DHE KREDIVE

Bujanovaçke, 14. dhjetor 2022. Bujanoc, 14. dhjetor 2022. Nxënësit e vitit të tretë të profilit arsimor Teknik doganor në rubrikën “Ekonomia...

PANAIRI I EKONOMISË NË ZYRIH TË ZVICRËS, KOMUNA I FTONË NDËRMARRËSIT LOKAL TË APLIKOJNË

Bujanoc, 12. dhjetor 2022. Komuna e Bujanocit fton ndërmarrësit vendor që të aplikojnë për pjesëmarrje në Panairin e Biznesit, i cili do të organizohet nga...

BIE ÇMIMI I DERIVATEVE

Bujanoc, 09. dhjetor 2022. Çmimet maksimale të benzinës BMB 95 dhe Eurodiesel-it në pikat e karburantit në Serbi nga sot në orën 15 deri të premten e ardhshme do...

NË EVIDENCAT E SHKP – së: 4000 TË PAPUNË NË KOMUNËN E BUJANOCIT

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 07. dhjetor 2022. Sipas të dhënave zyrtare të Shërbimit Kombëtar për Punësim (SHKP) në komunën e Bujanocit, 4 mijë qytetarë...