fbpx

Kategorija: KORONA

HAPET TREGU TË HËNËN

Bujanoc, 28 gusht 2020 – Tregu i gjelbër dhe ai i bagëtive në Bujanoc do të jetë i hapur nga e hëna, kështu është vendosur në seancën e Shtabit komunal...

SHTABI: SITUATA ME PANDEMINË NËN KONTROLL, HYJNË NË FUQI MASAT E REJA

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 22 gusht 2020. Sot hyri sot në fuqi Vendimi i Shtabit të komunës së Bujanocit për situata të jashtëzakonshme , me të cilin...

Nga nesër orari I punës deri në ora 23.00, tregu ende mbetet i mbyllur

Bujanoc, 21 gusht 2020 – Gastronomia, bastoret, bixhozi dhe lokalet e lojërave do të mund të punojnë deri në ora23.00, si në veranda, pra në ambiente të...

NESËR VENDIMI MBI MASAT KUNDËR COVID-19,NË KATËR DITËT E FUNDIT GJASHTË TË INFEKTUAR

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 20 gusht 2020. Nëse masat e tanishme prandaluese kundër kovid-19 mbeten në fuqi apo kufizimet do të lehtësohen, do të dihet të...

KON: ËSHTË HERËT PËR ZBUTJEN E MASAVE

Bujanoc, 19 gusht 2020 Epidemiologu Predrag Kon thotë se është shumë herët të flitet për zbutjen e masave që janë marrë për ta luftuar Covid-19 në Serbi dhe...

Ramadani viziton shkollat në gjuhën shqipe

Bujanoc, 18.8.2020.- Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Enver Ramadani, ka vizituar sot Shkollën e Mesme “ Sezai Surroi “ dhe dy shkolla fillore, “ Naim...

VETËM TRE TË INFEKTUAR NË KATËR DITËT E FUNDIT, PRITET ZBUTJE E MASAVE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 17 gusht 2020. Në katër ditët e fundit janë regjistruar vetëm tri raste të reja të Covid-19 në komunën e Bujanovacit, kështu...

MASKAT NË SHKOLLA, NJË GODITJE E RE NË XHEPAT E PRINDËRVE

Bujanoc, Beograd, 17 gusht 2020 – Maska mbrojtëse do të jetë e detyrueshme për nxënës që nga shtatori, mirëpo “profesioni” nuk mund të...

EDHE KATËR TË SËMURË NGA COVID-19 NË BUJANOC, SITUATA DREJTË PËRMIRËSIMIT

Shkruan: N. Stevvanoviq Bujanoc, 13 gusht 2020. Situata epidemiologjike në Bujanoc, në krahasim me javën e kaluar, deri diku është përmirësuar, i tha...

GJASHTË TË SËMURË NË BUJANOC NGA COVID – 19

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 11 gusht 2020. Infeksioni me Covid-19 është konfirmuar edhe te gjashtë banorë të tjerë të komunës së Bujanocit, kryesisht nga...