fbpx

Kategorija: KORONA

Ramadani viziton shkollat në gjuhën shqipe

Bujanoc, 18.8.2020.- Kryetari i Kuvendit Komunal të Bujanocit, Enver Ramadani, ka vizituar sot Shkollën e Mesme “ Sezai Surroi “ dhe dy shkolla fillore, “ Naim...

VETËM TRE TË INFEKTUAR NË KATËR DITËT E FUNDIT, PRITET ZBUTJE E MASAVE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 17 gusht 2020. Në katër ditët e fundit janë regjistruar vetëm tri raste të reja të Covid-19 në komunën e Bujanovacit, kështu...

MASKAT NË SHKOLLA, NJË GODITJE E RE NË XHEPAT E PRINDËRVE

Bujanoc, Beograd, 17 gusht 2020 – Maska mbrojtëse do të jetë e detyrueshme për nxënës që nga shtatori, mirëpo “profesioni” nuk mund të...

EDHE KATËR TË SËMURË NGA COVID-19 NË BUJANOC, SITUATA DREJTË PËRMIRËSIMIT

Shkruan: N. Stevvanoviq Bujanoc, 13 gusht 2020. Situata epidemiologjike në Bujanoc, në krahasim me javën e kaluar, deri diku është përmirësuar, i tha...

GJASHTË TË SËMURË NË BUJANOC NGA COVID – 19

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 11 gusht 2020. Infeksioni me Covid-19 është konfirmuar edhe te gjashtë banorë të tjerë të komunës së Bujanocit, kryesisht nga...

BANKAT KANË SHTYER KTHIMIN E KREDIVE PËR DY MUAJ

Bujanoc, Beograd, 10 gusht 2020 – Bankat kanë shtyrë kthimin e kredive për 2 muaj, ndërsa për klientët e bankave që nuk duan të përdorin...

EDHE TRE BUJANOCAS TË VDEKUR NGA COVID-19N

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 8 gusht 2020 – Në komunën e Bujanocit gjatë kësaj jave u shtuan edhe tre raste të vdekjes nga Covid-19, me çka numri i...

Zemaj nesër viziton ambulancat dhe pacientët me COVID-19 në Bujanoc dhe Preshevën

Bujanoc, 7. 8. 2020. (Foto Zeri)- Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, nesër do të vizitojë komunën e Bujanocit dhe të Preshevës, ku do të takohet me...

Tërnoci vatër më e madhe e koronës

Bujanoc, 7 gusht 2020 (Foto: B.L. Tërnoc: ilustrim) – Shumica e pacientëve të rinj me koronavirus në territorin e komunës së  Bujanocit janë nga Tërnoci,...

Pronari i klubit të natës AIDA: Ne nuk jemi fajtorë për koronën

Bujanoc, 7.8.2020. – E dim edhe e kuptojme te gjithe qe kjo eshte nje situat e rend per te gjithe, e kuptoj shume mir edhe e kuptojme qe virus ka edhe egziston...