fbpx

Kategorija: KORONA

SHTABI: NGA SOT NË BUJANOC KONTROLL I SHTUAR I ZBATIMIT TË MASAVE KUNDËR COVID -19

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 6 gusht 2020. Që nga e enjtja (6 gusht), Inspeksioni Komunal, siç thuhet nga Shtabi për situata të jashtëzakonshme të Bujanoc, do...

MBYLLJA E TREGUT TË GJELBËRT NË BUJANOC SHKAKTOI REAGIME TË ASHPËRTA

Bujanoc, 6 gusht 2020 – Tregu i gjelbër të hënave në Bujanoc është një nga më të mëdhatë edhe për nga qarkullimi dhe shitja e produkteve. Lajmi për...

TIODOROVIQ: NË BUJANOC NUK DIHET NUMRI I VËRTETË I TË INFEKTUARËVE, KY ËSHTË PROBLEMI MË I MADHË

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Në Bujanoc dhe Preshevë nuk dihet numri i saktë i të infektuara me virusin Covid-19, dhe ky është problemi më i madh meqë nuk kemi një...

MBYLLET TREGU I GJELBËRT NË BUJANOC

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Me të parandalimit të përhapjes së virusit Covid-19, në Bujanoc mbyllet tregu i gjelbër dhe ai i bagëtive. Kështu do të jetë të...

BUJANOCI ME 12 VIKTIMA NGA VIRUSI COVID-19

Bujanoc, 5 gusht 2020 – Që nga fillimi i epidemisë së shkaktuar nga virusi Covid-19, në territorin e Komunës së Bujanocit jetën e kanë humbur 12, nga 140...

GASTRONOMËT E BUJANOCIT: SIKUR VETËM TE NE PO PËRHAPET VIRUSI KORONA

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 4 gusht 2020 – Gastronomët lokal janë padyshim viktimat më të mëdha të masave kundër virusit Korona, dhe shumë prej tyre...

EPIDEMIOLOGU TIODOROVIQ NESËR NË BUJANOC, NUK KA ZBUTJE TË MASAVE

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 4 gusht 2020. Epidemiologu Dr Branislav Tiodoroviq, anëtar i Shtabit republikan të krizave, do të marrë pjesë në seancën e Shtabit...

DR. JOVANOVIQ I FTON TËRNOCASIT QË MOS TË SHËROHEN VET NGA COVID-19

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 3 gusht 2020. Në dy ditët e fundit, në Bujanoc janë shënuar 10 raste të reja të infeksionit me Covid – 19, duke e çuar...

Nëse ju rekomandojnë mjekët, shkoni në spital

Bujanoc, 30. korrik 2020. – Shoqata “ Mjekët e Luginës “ u ka rekomanduar sot qytetarëve që të dëgjojnë këshillat e profesionistëve lidhur me Covid...

NË VEND TË DITËVE TË DIASPORËS, MASKA MBROJTËSE FALAS

Agron Rahimi, aktivist dhe humanist i njohur për Bujanocasit, në bashkëpunim me disa aktivist të tjerë që jetojnë dhe veprojnë në Diaspor, (Zvicërr, Gjermani e...