fbpx

Kategorija: KORONA

SPITALI COVID NË BANJË TË BUJANOCIT I GATSHËM PËR PACINETË

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 24 korrik 2020 – Në momentin kur epidemiologët dhe Ministri Zlatibor Llonçar parashikojnë rritje të numrit të personave të...

LLONÇAR: TË SËMURËT NGA BUJANOCI DHE PRESHEVA DËRGOHEN NË LESKOC

Bujanoc, 24 korrik 2020 (Fotografi nga RTS prtsc) – Pacientët e sëmurë nga Covid-19  nga Bujanoci dhe Presheva, ditëve në vijim do të dërgohen për trajtim në...

Dr Tiodoroviq: Presim rritje të numrit të rasteve me Covid -19  në Bujanoc

Nga: N. Stevanović Bujanoc, 24 korrik 2020 – Presim një rritje të numrit të personave të infektuar me kovid-19 në Bujanjo, gjatë kësaj dhe javës tjetër,...

EDHE 20 RASTE TË TJERA ME COVID-19 NË BUJANOC, GJITHSEJTË 93

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 23 korrik 2020 – Komunës së Bujanocit i janë shtuar edhe 20 raste të tjera të infektuar me Covid-19, lajm i cili u konfirmuan të...

NË MUNGESË TË BOMBOLAVE ME OKSIGJEN, NË BANJË TË BUJANOCIT NUK KA TRAJTIM TË PACIENTËVE TË INFEKTUAR ME COVID – 19

Shkruan: N. Stevanoviq  Bujanoc, 21 korrik 2020 – Spitali Kovid në Banjë të Bujanocit nuk mund të pranojë pacientë sepse personeli i këtushëm nuk është...

EDHE 5 PERSONA POZITIV NË COVID 19, GJITHËSEJTË 73 TË INFEKTUAR NË BUJANOC

Bujanoc, 21 korrik 2020 – Të martën u regjistruan edhe 5 raste të reja pozitiv në Covid-19 në komunën e Bujanocit, ndërkohë janë duke u pritur rezultatet e...

Dr. Salihu: Mos hezitoni, shkoni te mjeku

Bujanoc, 21.7.2020. – Mjeku specialist, Adnan Salihu, i ka bërë thirrje qytetarëve të cilët kanë probleme shëndetësore të mos hezitojnë por të...

Covid-19 u konfirmua edhe te 12 persona të tjerë nga Bujanoci

Nga: N. Stevanoviq  Bujanoc, 20 korrik 2020. Sipas të dhënave të publikuara këtë të hënë nga Shtëpia e shëndetit në Bujanoc, infeksioni me virusin Covid-19 u...

Edhe 11 raste pozitive në Bujanoc, nga e hëna Banja e Bujanocit shndërrohet në spital për Covid

Bujanoc, 17.7.2020. – Sipas të dhënave të Shtëpisë së  Shëndetit, 11  pacientë të tjerë janë regjistruar të premten me covid-19 në komunën e...

KATËR SPITALET COVID NË VRANJË GATI SE TË MBUSHURA, BUJANOCI NË PRITJE TË REZULTATEVE PËR RRETH 30 RASTE TË DYSHIMTA

Shkruan: N. Stevanoviq   Bujanoc, Vranje, 14 korrik 2020. 197 pacientë janë shtruar në katër spitale kovid në Qendrën shëndetësore në Vranjë ndërkohë të...