fbpx

Kategorija: KRONIKË

MPB E SERBISË: NË TËRNOC KONFISKOHEN 300 KG MARIHUANË

  Bujanoc 27. janar 2022. Policia në Tërnoc ka konfiskuar 300 kilogramë marihuanë dhe ka arrestuar pesë persona për shkak të ekzistimit të dyshimit të...

AKTAKUZË KUNDËR ARDITA SINANIT PËR SHKAK TË SUBVENCIONEVE PËR ZHVILLIMIN E NDËRMARRËSISË NË PRESHEVË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc 18 janar 2022. – Departamenti i Posaçëm për Luftimin e Korrupsionit në Prokurorinë e Lartë Publike në Nish ka ngritur aktakuzë...

GOLFI ME TARGA BU LËNDOI BARIUN DHE VRAU 17 DELE

Bujanoc 14 janar 2022. – Një bari është lënduar rëndë në një aksident trafiku në afërsi të fshatit PavlLovc, i cili ka ndodhur kur vetura “golf” me...

GJATË FESTAVE 5 AKSIDENTE TRAFIKU, PA VIKTIMA

Bujanoc, 4. Janar 2022. – Në tre ditët e vitit 2022 në rajonin e Drejtorisë policore Vranje janë regjistruar 5 aksidente trafiku. Sipas njoftimit të...

LULZIM SULEJMANI NGA PRESHEVA I MBIJETOI AKSIDENTIT NË BULLGARI

Bujanoc, 23. Nëntor 2021. – Lulzim Sulejmani nga Presheva i ka mbijetuar aksidentit të trafikut në autobusin maqedonas në Bullgari, në të cilin mëngjesin e...

PROKURORIA MBI RRAHJEN NË SËRPSKA KUQË (VIDEO)

Bujanoc, 04. tetor 2021 – Me rastin e konfliktit midis disa personave dhe prishjen e një makine afër Sërpska kuqës, komuna e Bujanocit, siç dëshmohet nga një...

I RIU NGA BUJANOCI ARRESTOHET PËR VJEDHJE PARASHË

Bujanoc, 30. shtator 2021 – Bujanocasi D.I. (2002) u arrestua me dyshimin se kishte grabitur dy herë një dyqan në Bujanoc. Sipas policisë, D.I. dyshohet se më 28...

KY ËSHTË BUJANOCASI I VRARË NË GJILAN (FOTO)

Bujanoc, Beograd 13. shtator 2021 – Të dielën në mbrëmje në Gjilan u vra një burrë nga Bujanoci ndërsa pinte kafe në një kafene pranë parkut të qytetit...

PËR KAFITERINË E TIJ NË SHESH, ZËVENDËSI I KRYETARIT MUSLIU, I KA BORXH KOMUNALISË 250.000 DINARË NGA FATURIMI I UJIT

Bujanovaçke, 20. gusht 2021. Bujanoc, 20 gusht 2021- Që nga dhjetori 2020, nënkryetari i komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu, i ka borxh Komunalisë 243,248...

NË LLUÇAN LËNDOHET RËNDË DREJTUESI I MOTOKULTIVUESIT

Bujanovaçke, 16. gusht 2021. Bujanoc, 16. gusht 2021. – Bujanocasi (1972) që po drejtonte motokultivuesin me rimorkio, pa patentë shoferi ,doli nga rruga duke...