fbpx

Kategorija: POLITIKË

UDHËHEQËSIA E KOMUNËS ENDE NUK DEKLAROHET PËR KOALICIONIN ME SNS-ën

Bujanoc, 26 gusht 2020 (Foto ngaBujanovaçkes: Këshilltarët rreth SNS) – Udhëheqja e Komunës Bujanoc nuk është akoma duke menduar për përfshirjen e...

MITROVIQ: KOALICIONI MBARËSHQIPTARË PARA SHPËRBËRJES, KANË REFUZUAR GJYSMËN E QYTETARËVE TË VET

Bujanoc, 25 gusht 2020 – Koalicioni mbarëshqiptar nuk po funksionon, ka një përçarje të madhe mes palëve që e përbëjnë atë dhe është çështje ditësh...

HAZIRI I VETËM NË IDENË E SHKËMBIMIT TË TERRITOREVE

Bujanoc, 24 gusht 2020 (Foto ilustrim) – Përpara takimit të liderëve të Kosovës dhe të Serbisë, të planifikuar për shtator në Shtëpinë e Bardhë,...

PËR HERË TË PARË NJË GRUA KRYETARE E TËRGOVISHTËS

Bujanoc, Tërgovishtë, 20 korrik 2020 (Foto nga arkivi personal) -Milana Stojanoviq – Zlatkoviq është gruaja e parë në historinë e Trgovishtës që zgjidhet...

Lutfi Haziri po e përsëritë: Më 2 Shtator përnime fillon Ristovci të mbetet kufiri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Bujanoc, 18.8.2020. – I irrituar nga gjendja e fundit në Kosovë, respektivisht futja e Xhandarmerisë serbe në territorin e Kosovës dhe pengesat e fundit nga...

PRISHJA E KOALICIONIT QEVERISËS NË PRESHEVË

Bujanoc, Preshevë, 18. gusht 2020. Shqiprim Arifi dhe Alternativa e tij për Ndryshim e kanë humbur shumicën në Kuvendin komunal të Preshevës pasi Sami Salihu,...

KASTRATI NË BUJANOC: QEVERISJA MBARËSHQIPTARE SHEMBULL PËR BASHKËKOMBASIT GJITHANDEJ

Shkruan: N. Stevanoviq   Bujanoc, 12 gusht 2020 Formimi i shumicës gjithëshqiptare në Bujanoc është një shembull i mirë për të gjitha trevat e banuara nga...

Takimi Arifi-Mitroviq rreth koalicionit

Bujanoc, 12.8.2020. – Lideri i Partisë Progresiste Serbe në Bujanoc, Nenad Mitroviq, e ka lënë të hapur mundësinë e një takimi gjatë kësaj jave me...

EDHE NJË ZYRTAR NGA KOSOVA VIZITON BUJANOCIN

Bujanoc, 11 gusht 2020 – Pas Ministrit të shëndetësisë Armend Zemaj, vizita e të cilës shkaktoi vëmendje të madhe të publikut, në Bujanoc pritet të vij...

GJATË KËSAJ JAVE TAKIMI ARIFI – MITROVIQ

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 11 gusht 2020. Vazhdimi i bisedimeve për hyrjen e koalicionit rreth Partisë Progresive Serbe (SNS) në qeverinë komunale në Bujanoc,...