Kategorija: POLITIKË

MUSTAFA: KKSH I GATSHËM TË PUNOJË ME QEVERINË E SERBISË

Shkruan: D. Stoshiq Bujanoc, 17. Nëntor 2021. – “Më shumë se tetë vjet që nga miratimi i planit 7-pikësh nga Qeveria e Republikës së Serbisë, ka pak besim...

MINISTRJA ÇOMIQ: NUK KA PËRNDJEKJE TË SHQIPTARËVE, PASIVIZIMI I ADRESAVE ËSHTË I LIGJSHËM

  Shkruan: D. Stoshiq Bujanoc, 17. Nëntor 2021.(foto Tanjug) – Nuk ka asnjë shlyerje të organizuar të adresave (pasivimit të vendbanimit) të shqiptarëve...

KAMBERI: INSTITUCIONET SHTETËRORE PO GLORIFIKON KRIMINELËT E DËNUAR TË LUFTËS

  Bujanoc, 15 nëntor 2021 – Deputeti nga Bujanocit, Shaip Kamberi, vlerëson se mohimi i krimeve të luftës dhe glorifikimi i kriminelëve të dënuar të...

PAJAZITI: SE KUSH JANË E ÇFARË JANË, QEVERITARËT NË BUJANOC PO E TREGOJNË PËRMES SKANDALEVE

  Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 10. Nëntor 2021. – Nuk duhet lejuar që mazhoranca aktuale në Bujanoc të bjerë nga pushteti, sepse ajo po e tregon fytyrën...

BUJANOCI DHE INVESTIMET: SERBIA DERI NË VRANJË

Bujanoc, 11. Tetor 2021. – Përkundër paralajmërimeve dhe premtimeve të shumta, investitorët vendas dhe mbi të gjitha të huaj po anashkalojnë Bujanocin dhe...

MUSTAFA: KOMISONI EUROPIAN ME KONSTATIM TË QARTË MBI SHKELJEN E TË DREJTAVE TË SHQIPTARËVE

Bujanoc, 20. tetor 2021. – Në raportin e progresit të lëshuar nga Komisioni europian thuhet qartë se po shkelen rëndë të drejtat e shqiptarëve në Bujanoc,...

MUSLIU I SHQETËSUAR NGA PRANIA E USHTRISË NË KONÇUL, KËRKON REAGIMIN EDHE TË OKB- ës

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 11 tetor 2021.(Foto nga profili FB i Musliut) – Nënkryetari i komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu, i kërkoi Serbisë që të...

ALJAZEERA: SHQIPTARËT NUK E DUAN VUÇIQIN, POR AS OPOZITËN

Shkruan: Aljazeera Bujanoc, 05. tetor 2021 – Ne kemi nevojë për një opozitë të re, e cila, për dallim nga ajo aktuale, do të ketë kapacitet dhe dëshirë...

BEHLULI: KURTI DHE VUÇIQI SI PELIVANËT NË CIRK

Shkruan: Nexhat Behluli Bujanoc, 04. tetor 2021 – U dridh mali – polli miu! Ku ishim? Askund! Çfarë bëmë? Asgjë! Por me rëndësi është që fituam!...

VUÇIQ: KA IDE TË MBYLLET KONÇULI, ISHA KUNDËR

Bujanoc, 27. shtator 2021 – (Foto xhirim i ekranit TV Pink) – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se kishte një plan për të mbyllur kalimet midis...