fbpx

Kategorija: QYTETI

DY MUAJ PUNIME NË RRUGËN E PRIZRENIT, NË KOMUNALI THONË: KANË MBETUR EDHE PAK DITË

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 22 korrik 2021. – Rruga e Prizrenit, në hyrje të Bujanocit, është gërmuar për gati dy muaj, kështu që praktikisht janë...

NUK SHKUAM NË PUSHIME NGASE PREJ BËRLLOGUT NË QENDËR TË BUJANOCIT NUK E NXJERRNIM DOT VETURËN NGA OBORRI

Bujanoc, 20 korrik 2021. – Familja që banon mu në qendër të Bujanocit nuk shkoi për pushim sot (e martë, 20 korrik) sepse nuk arritën ta nxjerrin makinën nga...

MILLKOVIQ: SECILI MUND TA VERIFIKOJ PUNËN E AZILIT PËR QENT E BRAKTISUR

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 9 korrik 2021. – Në dy ditë të aksionit të Stacionit të Veterinës, 24 qen të braktisur u hoqën nga rrugët e Bujanocit dhe...

PYETJE PËR PUSHTETIN LOKAL: ME ÇKA QYTETARËT E BUJANOCIT E MERITUAN TË JETOJNË NË MBETURINA, KUNDËRMIM DHE TYM

Bujanovaçke, 8 korrik 2021. Bujanoc, 8 korrik 2021. – Disa ditë pas njoftimit të turpshëm të Komunalisë, në të cilën kjo kompani akuzon Bujanovaçke-n...

QYTETARËT PO NGULFATEN SËRISH NË TYM, AUTORITETET NUK REAGOJNË (VIDEO)

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 8 korrik 2021. – Qytetarët e Bujanocit dhe Rakocit po mbyten përsëri në tymin nga deponia, ku është shkaktuar një zjarr i...

DR BEJTA NGA EMERGJENCA SHPËTON NJERIUN NGA TREJAKU GJATË FESTIMEVE NË PROHORIN E PÇINJËS

Bujanovaçke, 7 korrik 2021. Bujanoc, 7 korrik 2021. – Shërbimi emergjent i Shtëpisë së shëndetit Bujanoc dhe punonjësit e saj edhe një herë justifikuan...

SËRISH MBI TËRNOC PO FORMOHET DEPONI E EGËR, KOMPETENTËT NUK PO REAGOJNË

Bujanovaçke, 7 korrik 2021. Bujanoc, 7 korrik 2021. – Zona në të cilën kalon rruga nga Tërnoci për në Breznicë, është një nga më të bukurat në...

VETERINA: SOT FILLON LARGIMI I QENËVE ENDACAK NGA RRUGËT E BUJANOCIT

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 5 korrik 2021. – Puna për largimin e qenve endacakë nga rrugët e Bujanocit iu besua Stacionit të veterinës në Bujanoc,...

KOMUNALIA AKUZON BUJANOVAÇKE-n SE PËR PROBLEMET KOMUNALE PO RAPORTOJMË BAZUAR NË INTERESA POLITIKE

Bujanovaçke, 5 korrik 2021. Bujanoc, 5 korrik 2021. – Ndërmarrja publike “Komunalia” akuzoi portalin Bujanovaçke se për problemet komunale në qytet po...

FILLOI TUBIMI I QYTETARËVE PARA OBJEKTIT TË KOMUNËS

Bujanoc, 02 korrik 2021. Para ndërtesës së komunës së Bujanocit, filloi një tubim i qytetarëve nga fshatrat përreth, të pakënaqur me problemet në furnizimin...