fbpx

Kategorija: SPORT

SPORTISTËT SHQIPTARË NGA BUJANOCI DHE PRESHEVA KËRKOJNË TË GAROJNË NË KOSOVË

  Shkruan: N Stevanoviq Bujanoc, 22. shkurt 2022. Klubet sportive nga Bujanoci dhe Presheva, të cilat tubojnë shqiptarët, po kërkojnë që ata të garojnë nën...

ÇATIA NË QENDRËN SPORTIVE PO RRJEDH, PËRGJEGJËSIT THONË SE NUK KA PARA PËR RREGULLIMIN E KULMIT

Bujanoc, 10 dhjetor 2021. – Sportistët dhe rekreativistët nga Bujanoci ankohen për kushte, siç thonë ata, asnjëherë më të kqia në sallën e sporteve. Kulmi i...

TËRNOCI STARTON ME FITORE

Bujanovac, 22.8.2021. (Folonline)-Tërnoci-Çekmin 3-1 (2-1) Het-trik i Veton Zeqirit, golat në min.21,23,67 Futbollistët e Tërnocit në mënyrë të shkëlqyeshme e...

Tonçev ndihmon edhe KF “Lugina” nga Presheva

Bujanovaçke, 8.gusht 2021. Bujanoc, 8. gusht 2021. – Presidenti i Rajonit futbollistik të Serbisë lindore (RIS), Novica Tonçev, dhuroi sot pajisje dhe 5 topa për...

KOSOVA MERRË PJESË NË LOJËRAT OLIMPIKE ME 11 GARUES NË 6 SPORTE

Bujanovaçke, 13 korrik 2021. Bujanoc, 13 korrik 2021. (Foto ilustrim) – Në Lojërat Olimpike që do të mbahen gjatë ksëaj vere në Tokio, Kosova do të...

ALMIRI NGA BUJANOCI PJESË E PËRFAQËSUESES SË SERBISË NË BASKETBOLL

Bujanoc, 8 korrik 2021. – I riu nga Bujanoci, Almir Asani, është ftuar në ekipin kombëtar serb të basketbollit dhe që nga sot, ai është në kampin...

SHTEFANEK TË MËRKURËN NË BUJANOC, KËRKON TAKIM ME ARIFIN

Bujanoc, Tiranë 14. qershor 2021. Presidenti i Federatës së Sporteve të Serbisë (SSS), Davor Shtefanek, të Mërkurën më 16 qershor do ta vizitojë Bujanocin, ku...

KLUBET SPORTIVE PËRFITUAN PAS RISHQYRTIMIT TË VENDIMIT PARAPRAK NGA KOMISIONI

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 4 qershor 2021. –Komisioni për Sporte i Komunës së Bujanocit miratoi një propozim të ri për shpërndarjen e fondeve klubeve...

KLUBET DHE SPORTISTËT NGA BUJANOCI TË PAKËNAQUR ME PREMINË E NDARË PËR KF “TËRNOCI”

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 2 qershor 2021(foto ilustrim) –Sportistë të shumtë të Bujanocit, klube dhe tifozët e tyre, përmes komenteve në profilin tonë...

KUR ARIFI QAROS: FUTBOLLISTËVE TË TËRNOCIT PREMI NGA BUXHETI I KOMUNËS

Shkruan: N. Stevanoviq Bujanoc, 1 qershor 2021(foto ilustrim) – Futbollistët e KF “Tërnoci” do të marrin një premi nga buxheti në shumë prej 300.000...