U školi „Sveti Sava“ obeležen Evropski dan jezika

Naši učenici smatraju da učenjem stranih jezika sebi otvaraju vrata sveta, a ujedno uče da cene i prepoznaju vrednosti različitih kultura – kaže bibliotekarka  Mirjana Nikolić

BUJANOVAC, 26. septembar 2016. –  U biblioteci Srednje stručne škole „Sveti Sava“ u Bujanovcu danas je na prigodan način obeležen Evropski dan jezika, koji se od 2001. godine obeležava svakog 26. septembra.

sveti-sava-dan-jezika2

Znanje jezika otvara sva vrata: Mirjana Nikolić

U cilju povećanja višejezičnosti i međukulturalnog razumevanja, promocije bogastva i kulturoloških različitosti  evropskog kontinenta, bujanovački srednjoškolci su, u organizaciji školske biblioteke, recitovali poeziju na  srpskom, engleskom, francuskom, ruskom, španskom i italijanskom jeziku.

– Naši učenici smatraju da učenjem stranih jezika sebi otvaraju vrata sveta, a ujedno uče da cene i prepoznaju vrednosti različitih kultura – kaže bibliotekarka  Mirjana Nikolić.

Biblioteka SŠ „S.Sava“, koja  raspolaže fondom od oko 15.000 knjiga, a tokom školske godine organizuje niz vaspitno – obrazovnih aktivnosti.
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *