Radnički dobio derbi južne pruge

BUJANOVAČKE,  8. 3. 2017. – Surdulica – Gledalaca: 1600. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas). Strelci: Jovanović u 79. minutu za Radnik, Kojić u 18. i Stojanović u 70. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Đorić, Ivić, Radović (Radnik), Tomić, Petrović (Radnički).

RADNIK: Čančarević, Milovanović, Stanković M. (od 73. Jovanović), Kjeremeh (od 46. Arsenijević), Radović, Gojković, Pejčić, Đorić (od 54. Ivić), Milinković, Žarković, Zlatanović.

RADNIČKI: Bajić, Živković, Stojanović, Travančić (od 70. Mrkić), Arsić (od 75. Popara), Petrović, Tomić, Noma, Stanković N, Kojić (od 88. Stanojević), Perendija.

Igrač utakmice: Kojić

Pred oko 1600 gledalaca FK Radnički iz Niša dobio je derbi juga protiv ekipe Radnika u Surdulici sa 2:1. Radnički je poveo posle kontranapada koji je u gol pretvorio Nemanja Kojić u 18. minutu utakmice. Radnik je do kraja prvog poluvremena bezuspešno napadao.

U drugom poluvremenu viđena je velika borba oba tima. Radnički je u 70. minutu preko Stojanovića duplirao vođstvo. Nadu Radniku da može bar do boda, dao je Jovanović u 79. minutu utakmice golom glavom nakon sjajno izvedenog auta. Ispostavilo se da je to samo počasni pogodak za ekipu Radnika koja i u trećoj utakmici zaredom u poslednjih 8 dana ostaje bez bodova.

radnik_radnicki1

Utakmicu je odlično priveo kraju najbolji srpski sudija Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem.