fbpx

Srpska i albanska deca zatražila zajedničku školu na proslavi Koordinacionog tela

Piše: N. Stevanović; foto Bujanovačke

Bujanovac, 18. decembar 2018. Na obeležavanju 18 godina rada Koordinacionog tela za jug Srbije u bujanovačkom Domu kulture, i pored prisutnih gotovo svih političkih faktora iz Bujanovca, Preševa i Medveđe, glavnu reč vodila su deca iz srpskih i albanskih škola.

Koordinaciono telo je obeležilo godišnjicu svog rada stavljajući u prvi plan 50 talentovanih učenika i učenica iz bujanovačkih škola, učesnika projekta „Naš grad, naše škole“.

Đaci šest osnovnih i dve srednje škole, koji već 2 godine učestvuju u projektu Koordinacionog tela i Grupe 484, predstavili su „Vodič kroz Bujanovac“ napisan na srpskom, albanskom, romskom i engleskom jeziku.

Deca su  prisutnima poručila da žele zajedničku školu u kojoj bi se bolje upoznali i družili i grad bez smeća po ulicama, a izrazila su želju i da Bujanovačko jezero, po njima najlepši deo opštine, konačno bude uređeno na način koji zaslužuje.

„Nadam se da ćete vi koji danas sedite u prvim redovima realizovati želje ove dece“, rekao je predsednik Koordinacionog tela Zoran Stanković obraćajući se, pored ostalih, predsedniku opštine Bujanovac Šaipu Kamberiju, njegovom zameniku Stojanči Arsiću i narodnom poslaniku Nenadu Mitroviću.

Ostvarili smo dobru saradnju između organa lokalne samouprave i Vlade Srbije. Preko Koordinacionog tela je za 18 godina uloženo preko 35 miliona evra za izgradnju infrastrukturnih objekata na ovom području, računajući i međunarodnu pomoć, iznos uloženih sredstava prelazi 130 miliona evra“, rekao je Stanković.

On je kao najveća dostignuća Koordinacionog tela u poslednjih nekoliko godina izdvojio izgradnju objekta Ekonomskog fakulteta u Bujanovcu iporodilišta u Preševu, kao i obezbeđivanje stipendija za srednjoškolce i studente.

Po njegovim rečima Koordinaciono telo će nastaviti da radi na poboljšanju života stanovnika ovog kraja.
One thought on “Srpska i albanska deca zatražila zajedničku školu na proslavi Koordinacionog tela

  1. Цецко

    Ко је спровео анкету да ђаци желе заједничку школу? Група 484 а и остале невладине организације из Београда и осталих делова Србије на некаквим пројектима само пери новац. Бујановац им је Мека за то! Господо „Београђани“ не изјављујте оно што нема благе везе са животом у Бујановцу. Да су све те силне паре, које су опрале „невладине“ организације. утрошена за радна места где би се млади запошљавали и да видите како би ЖИВЕЛИ заједно.

    Reply

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.