SOT HAPEN RESTRORANET PËR USHQIM ME POROSI

Bujanoc, 25 mars 2020. (Foto Bujanovacke) – Të mërkurën (25 mars), hynë në fuqi Vendimi i Shtabit komunal të emergjencave me të cilin iu lejohet puna restoraneve, kafeneve dhe objekteve të ushqimit të shpejtë në Bujanoc, por vetëm për dërgimin e ushqimit, konfirmoi për Bujanovaçke Shaip Kamberi, kryetar i komunës dhe Komandant i Shtabit.

Sipas publikimeve të marten të bëra nga Bujanovaçke , objektet e përgatitjes së ushqimit u përjashtuan nga Vendimi për ndalimin e punës në të gjitha objekteve hoteliere, bazuar në rekomandimin e Odës ekonomike të Serbisë (SCC).

Për detajet e këtij vendimi dhe mënyrën e funksionimit të këtyre objekteves, lexo KËTU!

Kamberi tha për Bujanovaçke se në territorin e Komunës së Bujanocit nuk kemi asnjë të infektuar me virusin korona COVID – 19.
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *