fbpx

MAQEDONIA E VERIUT HAP KUFIJTË

Bujanoc, Tabanoc, 26 qershor 2020 – Maqedonia e Veriut hapi vendkalimet kufitare me Serbinë.

Nga e premtja nuk ka nevojë për testim ndaj virusit Korona, ndërkohë është hequr edhe karantinimi i obliguar prej 14 ditësh.

Hyrja në Maqedoninë e Veriut mund të bëhet përmes vendkalimeve Preshevë-Tabanoc dhe nga Prohori i Pçinjës.

Kufiri midis Maqedonisë Veriore dhe Greqisë mbetet i mbyllur për qytetarët serbë. Grekët kishin njoftuar më herët se do të hapnin kufirin më 1 korrik.
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.