Humanitarni koncert „Za naše tri“: Fudbaler platio kartu 3.000 evra

Bujanovac, 18. april 2023. Za humanitarni koncert Nikole Rokvića 20. aprila u Vranju jednu kartu je za 3.000 evra kupio fudbaler Nemanja Matić. Kartu je kupio i sam Rokvić, a sav prihod, namenjen je za lečenje tri Vranjanke – Nadice Stošić, Snežane Stanković i Adrijane Simeonov. Potrebno je skupiti 17 miliona dinara.

Koncert pod sloganom “Za naše tri” biće održan u porti Saborne crkve u četvrtak od 19 časova.

U akciji “Za naše tri” udružile su se feministička organizacija i crkva, predstavnici sportskih, udruženja onkoloških pacijenta, roditelja dece sa smetnjama u razvoju, prenosi N1.

„Naše tri su naše tri Vranjanke, naše sugrađanke i deo ove zajednice. Zato što niko nije jak kad je sam i niko ne voli taj osećaj da bude sam“, kaže za N1 Milica Anđelković Jovanović iz organizacije Ženski solidarni front.

Nikola Rokvić peva za lečenje tri Vranjanke

„Mi iz Onkološkog udruženja odlično znamo, jer smo prolazili ili još prolazimo taj proces koliko je to i skupo, ali i scrpljujuće i emotivno i fizički. Ako može taj finansijski deo da im se pomogne, njima će to mnogo da znači, a još više kad vide koliko ljudi misli na njih“, istakla je u razgovoru za N1 Miljana Nikolić iz Udruženja onkoloških pacijenata.

Od prve akcije, humanitarnog sajma knjiga, organizovane su brojne druge i akcije i licitacije. Na licitaciji je bila i prva karta za humanitarni koncert koji pripremaju za 20. april.

„Ali moram da kažem da je drugu kartu kupio sam Nikola Rokvić za 30. 000 dinara. Pozvao je i druge, fudbaler Nemanja Matić je kupio kartu za 3.000 evra“, otkriva Ana Ljubić iz grupe za licitacije.

Do 17 miliona je, kažu, dug put.

„Očekivao sam malo bolji odziv od nekih ljudi koji imaju malo veći uticaj na ostale. Ljudi vide, već smo skupljali novac za malog Vukana koji je prošao lečenje. Ljudi su dobri“, poručio je bivši fudbaler Igor Stojanović.

„Mi kao crkva smo se priključili, prepoznali da je zaista jedna lepa priča i da možemo mnogo toga da uradimo i doprinesemo, da naše sugrađanke pošaljemo na lečenje“, dodaje Vedran Kostić, starešina Sabornog hrama u Vranju.

U organizaciji pomaže ko kako može, pomažu i iz različitih udruženja u kojima su oni iz ranjivih grupa.

„Oni najčešće na svojoj koži osete kako je kad si zaboravljen i skrajnut. Zato, kad god imaju mogućnost, oni pruže podršku kome je potrebna . Mislim da je mnogo bitno za naš grad što ovo radimo, jer nije dovoljno pokrenuti šest ili sedam udruženja, treba pokrenuti ceo grad“, kaže Gordana Dimitrijević iz organizacije Roditeljstvo plus.

„Ovo nespojivo koje smo spojili je, mislim, početak nečeg još većeg. Što će možda značiti za ovaj naš grad, da Vranje ne bude razlog za podsmeh i ono ‘što južnije to tužnije’“, poručila je Anđelković Jovanović.

 
Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *