Pobeda RK BSK Heba: ORK Bor pao u Bujanovcu

Piše: N. Stevanović

Nikola Pašić

Bujanovac, 16. oktobar 2023. Rukometaši bujanovačkog BSK Heba ostvarili su u nedelju uveče drugu pobedu u Prvoj ligi Srbije. Bujanovčani su na svom terenu savladali ORK Bor rezultatom 37:36.

Domaći tim su do pobede vodili kapiten Stefan Tašković i Dušan Janjić koji su postigli po osam golova. Za igrača utakmice proglašen je golman BSK-a Nikola Pašić.

Rukometaši BSK Heba su sredinom prvog poluvremena stekli prednost od 4 gola, koju su održavali praktično do samog kraja meča, a gosti su poslednjim minutima uspeli samo da ublaže poraz.

BSK je tako ORK Boru naneo prvi poraz od starta sezone.

Bujanovčani sada imaju skor od dve pobede i jednog poraza i nalaze se na osmom mestu na tabeli, ali sa utakmicom manje u odnosu na dve prvoplasirane ekipe – Rtanj iz Boljevca (7 bodova) i Zaječar (5 bodova).

Sledeću utakmicu bujanovački tim igra u Kuršumliji.