Pobeda BSK Heba u derbiju kola

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 4. decembar 2023. Rukometaši BSK Heba savladali su u nedelju na svom terenu u Bujanovcu Rtanj iz Boljevca rezultatom 39:34 u derbiju 11. kola Prve lige Istok.

Za najboljeg igrača na utakmici prograšen je Dalibor Mišić, koji je mrežu gostiju zatresao 9 puta. Isti broj golova postigao je i Dušan Janjić.

Dalibor Mišić

Rtanj je bolje otvorio meč i do sredine prvog poluvremena održavao minimalnu prednost, ali su domaćini u nastavku zaigrali bolje i na pauzu otišli sa 3 gola prednosti. U drugom poluvremenu bujanovački tim je imao i 10 golova prednosti.

Gostima iz Boljevca je ovo bio prvi poraz u sezoni, a Bujanovčanima šesta pobeda i posle 11. kola i dalje su peti na tabeli. Zaostaju samo četiri boda za Jastrebcem iz Blaca koji je preuzeo čelnu poziciju sa 17 bodova.

U narednom kolu BSK Heba gostuje Slogi u Petrovcu na Mlavi.