Karatisti ponovo u Bujanovac doneli medalje

Bujanovac, 26. februar 2024. – Bujanovački karatisti iz Kluba BSK vraćaju se kući sa još jednog takmičenja sa medaljama oko vrata.

Borci OKK BSK iz Bujanovca osvojili su 9 medalja i dva pehara na Svetskom kupu Srbije Open 2024 Memorijal Oliver Tomić, održanom u nedelju u Kruševcu, od toga pet zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane u konkurenciji 1000 takmičara iz Srbije, Indije, Češke, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije i Crne Gore.

Takmičenje je održano u o organizaciji srpske karate DO Konfederacije, nastupili su karatisti i

Pored toga, članovi OKK BSK osvojili su i dve medalje za ulazak u finale, odnosno u prvih osam takmičara.

Osvajači zlatnih medalja su Nina Stojmenović i Nađa Stanković, koje su pored medalja osvojile i pehar, a pored njih zlato u Bujanovac doneli su i Konstantin Mladenović, Sara Urošević i Nađa Trajković.

Iva Stošić osvojila je srebrnu medalju, dok su Lena Tasić, Maša Milosavljević i Mateja Spasić osvojili bronzane medalje.

Medalje za ulazak u prvih osam osvojile su Lena Spasić i Nikolina Dimić.