Bujanovački rukometaši pobedili i u Velikoj Plani

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 4. mart 2024. Rukometaši bujanovačkog BSK Heba pobedom su započeli i drugi deo sezone u Prvoj rukometnoj ligi Istok i sa gostovanja su Velikoj Plani se vratili sa dva nova boda. Bujanovčani su meču 15. kola odigranog u nedelju slavili protiv Jedinstva 1974 iz Krnjeva rezultatom 28:23.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je prvotimac BSK Heba Sava Tašković koji je postigao 9 golova. Pratio ga je kapiten Stefan Tašković sa 7 pogodaka.

Domaćini su imali prednost tokom prvog poluvremena koje BSK završava sa jednim golom zaostatka (12:11). Bujanovački tim preuzima kontrolu meča već na samom startu drugog dela kada preuzimaju vođstvo, a 15 minuta pre kraja dolaze do prednosti od 2 gola koju do kraja nisu ispuštali već samo uvećali.

BSK je posle ovog kola na sjajnom četvrtom mestu na tabeli sa 19 bodova, samo 4 manje od lidera Zaječara.