BSK nemoćan protiv Zaječara u derbiju

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 11. mart 2024. Rukometaši bujanovačkog BSK Heba ubedljivo su poraženi u nedelju na svom terenu od jedne od najboljih ekipi u ligi Zaječar 1949 rezultatom 22:32.

Zaječarci su na gostovanju u Bujanovcu pokazali zašto su lider na tabeli Prve lige Istok. Pobeda gostiju nije dolazila u pitanje praktično od prvog minuta, a do poluvremena su stekli prednost od 7 golova (9:16).

U bujanovačkom timu kažu da su priliku za kakav-takav priključak propustili pri rezultatu 21:26 desetak munuta pre kraja kada iz dva kontra napada nisu uspeli da savladaju golmana gostiju.

-Posle toga više nije bilo šansi. Čestitamo ekipi Zaječara, dobra su ekipa – rekao je za Bujanovačke predsednik BSK Heba Zoran Milošević.

Posle 16. kola i poraza Bujanovčani su ipak zadržali četvrto mesto na tabeli sa 19 bodova iz 14 odigranih mečeva.

Zaječar je prvi sa 6 bodova više, ali i utakmicom više.

Sledećeg vikenda bujanovačku ekipu očekuje teško gostovanje u Boru protiv tima koji je trenutno peti na tabeli.