Još jedna pobeda bujanovačkih rukometaša, pala i Kuršumlija

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 24. mart 2024. Rukometaši BSK Heba savladali su u subotu na svom terenu u Bujanovcu ekipu Kuršumlije rezultatom 31:29. Ovo je treća pobeda bujanovačkog tima, uz samo jedan poraz, od nastavka sezone u Prvoj rukometnoj ligi Istok.

Do nova dva boda Bujanovčani su došli posle velike i neizvesne borbe. Posle prvih 30 minuta meča bilo je nerešeno, a u drugom delu je BSK stalno bio u vođstvu, ali ne većem od 3 gola. Gosti se nisu predavali i četiri minuta pre kraja meča semafor je pokazivao 29:29. Nakon toga Veljko Jovanović i Marko Marjanović postižu po jedan gol  i vode BSK do pobede.

Najbolji strelac na utakmici ponovo je bio kapiten BSK Stefan Tašković sa osam golova (tri sa 7 metara).

Posle 16 odigranih mečeva Bujanovčani drže 4. mesto na tabeli sa 23 boda i skorom od 11 pobeda, 1 remija i četiri poraza. Prvoplasirani Zaječar ima 4 boda više.