Završni miting koalicije “Promene sad, za naše selo-za naš grad” održan pred punom halom u Bujanovcu

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 25. maj 2024. – Glasajte za nas, a mi ćemo biti vaš glas u skupštini. Došao je kraj ovakvom načinu upravljanja opštinom. Mi smo obični, nepotkupljivi ljudi iz naroda i zalagaćemo se za rešavanje komunalnih i infrastrukturnih problema, za stvaranje povoljne klime za preduzetništvo i nova radna mesta. Za stabilnost, mir i dobre međunacionalne odnose – poruke su sa predizbornog skupa opozicione koalicije „Promene sad, za naše selo za naš grad“ održanom u petak uveče u Sportskoj hali u Bujanovcu.

Sa solidno popunjene tribine simpatizerima ove koalicije četiri stranke (NPS, Novi DSS, POKS i NLS) prvi se obratio predvodnik liste Saša Arsić, šef bujanovačkog odbora Narodnog pokreta Srbije (NPS). Govor je održao na tribini – „među narodom, jer je on čovek iz naroda“, kako je rekao.

 

-Pitajte ove druge gde su bili prethodne četiri godine. Bojkotovali su lokalni parlament, dobijali novčane naknade za to i ništa nisu postigli. Sada ponovo traže poverenje građana da još četiri godine sede kući i primaju novac. Mi smo jedina prava opozicija i budite sigurni da ćemo biti pravi servis građana i rešavati njihove probleme – poručio je Arsić.

Obećao je da neće prihvatiti nijednu političku funkciju, već da će četiri godine biti odbornik. Na ovoj listi su obični ljudi, dodao je, koji će predstavljati sredine iz koje dolaze i boriti se za prava ljudi koji tamo žive. Naglasio je da je na njihovoj listi 80 odsto kandidata za odbornike sa sela i 20 odsto iz Bujanovca, jer je takav odnos srpskog stanovništva i na terenu.

 -Raspisivaćemo konkurs za svako radno mesto, daćemo šansu omladini, da izgradimo sportske centre, hale, da zaustavimo iseljavanje, da rešimo problem sa gradskom deponijom koja nas truje godinama, a ništa se ne preduzima. Da rešimo pitanje vodosnabdevanja. Ako dobijemo vaše poverenje od Bujanovačke Banje ćemo napraviti moderan turistički centar, nećemo dozvoliti da se tako lako rasprodaje državna imovina – rekao je Arsić.

Govorio je i o „grupama građana koje obično predvode doktori i profesori“, kako je rekao, a koje plaćaju „bilborde od 60.000 dinara“, aludirajući na GG dr Dejana Stojanovića. Nazvao ih je i „usisivačima glasova nezadovoljnih SNS glasača“, koji će svoje pravo lice pokazati posle izbora. Pitao se Arsić i odakle im toliko para za kampanju.

Kritike na račun koalicije oko SNS i druge dve srpske grupacije koje izlaze na izbore uputio je i Slavoljub Ristić iz Novog DSS-a. Poručio je da je koalicija kojoj pripada jedina politička opcija koja je slobodna, koju ne kontrolišu ni stranci, ni vladajuća stranka ni službe.

-Mi se ne krijemo iza Aleksandra Vučiča, a oni nisu mogli da za nosioca liste stave nekog odavde, jer nemaju nijednog ko je čistog obraza. Da im nije Vučić na plakatu ni njihovi iz kuće ne bi glasali za njih. Pojavile su se i neke čudne grupe građana, od kojih jedna ne može da skupi 118 ljudi da pokrije svih 59 biračkih mesta, šta li onda traže na izborima. A ovi drugi koji se prave da su mogo jaki, nije mi jasno odakle im toliko para, imaju više plakata i bilborda nego SNS. Kod njih nema jednog čoveka sa danom političkog iskustva, od njih niko ne može da izađe za skupštinsku govornicu i kaže tri rečenice, pašće u nesvest od treme – rekao je Ristić, uz povike prisutnih „mafija“ i „tako je“.

Okupljenima su se obratili i Goran Kostić Mekica iz Lopardinca i Žbevčanin Predrag Trajković (POKS).

Skupu su prisustvovali i održali govore i narodni poslanici u Skupštini Srbije iz stranaka koje čine ovu koaliciju.

 

 

 

 
6 thoughts on “Završni miting koalicije “Promene sad, za naše selo-za naš grad” održan pred punom halom u Bujanovcu

 1. Хранислав

  Господине Арсићу, будите практични, разумни и промишљени, сваки глас је битан, своје гласаче позовите да гласају за Мечета. Ово није ваша лична авантура, хир и каприц. Да сам на Вашем месту, то би урадио, старији сам и прошао сам доста.

  Reply
 2. Sabane sinko

  Ne. Tatko ti beše. Pa Bujanovčani više i nema. Vi sve prodadadoste. Ostanasmo samo mi seljaci. Sg mi će pravimo vlas sa albanci.

  Reply
 3. Ivica P.

  Kude će ovi jadni da udju u skupštinu, nego glas za Dr. Meče i ujedinjenje sa ostalim Srpskim strankama, ako bar može da imaju i pariraju albanezima. Svi srbi pod jednu kapu i Tužni da se ujedini a ne po vašari samo idenje, takodje i Tarana i njen dečko da daju doprinos da Srbi kolo vode zdravlje od Boga 2 juna, braća Romi isto za Dr. Meče. Tasa Geometar isto sa Šiju da se ujedini svi, svi, svi,

  Reply

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *