Protest u Bujanovcu

Prvi protest u Bujanovcu: „Ne ćutimo više, nećete nas gaziti“ (video)

Piše: N. Stevanović

Bujanovac, 17. januar 2025. Podršku studentima u protestu pružili su danas po prvi put i Bujanovčani. Grupa od 20-ak građana okupila se na gradskom trgu i u 11:52 zaćutala na 15 minuta odavajući poštu stradalima u padu nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra.

Najbrojniji među njima bili su nastavnici i učitelji Osnovne škole „Branko Radičević“.

 

Protest u Bujanovcu

Protest u Bujanovcu

-Ovde smo da odamo poštu stradalima u Novom Sadu i podržimo studente – kratko su rekli Bujanovačkim.

Protest u Bujanovcu

Protest u Bujanovcu

Umesto njih govorili su transparenti koje su nosili: „Ne ćutimo više, nećete nas gaziti“, „Mene je sramota, a vas?“, „Mirno spavaj svete nije tvoje dete“, „OBRAZovanje se ne prodaje“, „Bitno je i gde ćutite“, „Probudi se, nešto se dešava“, „BU – di hrabar“.

Da će Bujanovčani izaći na protest nije se znalo praktično do samog okupljanja, da jeste verovatno bi bilo više ljudi. Zašto se ranije nije objavilo da će biti okupljanja, može se samo pretpostaviti. Takođe nije poznato da li će okupljanja biti i u subotu, ali i narednih dana. Sudeći po nekim komentarima na našoj FB stranici, ne treba isključiti mogućnost novih okupljanja. 

Tokom skupa nije bilo provokacija i sve je proteklo mirno.

Bujanovačke su uživo prenosile okupljanje.

Inicijativa ProGlas pozvala je građane Srbije na protest “Stani Srbijo, stani uz studente”, koji su danas u 11:52 održani u više gradova širom zemlje.

Zbog pokušaja ubistva studentkinje u Beogradu, sinoć su održani protesti u nekoliko gradova Srbije. Najmasovniji su bili u Kraljevu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Nišu i Kragujevcu.

Studenti su još ranije najavili najavili sledeći veći skup – 17. januara u 18:30h ispred Radio-televizije Srbije (RTS) kako bi, kako kažu, ponovo skrenuli pažnju na „neadekvatno izveštavanje ovog javnog medijskog servisa“.

U četvrtak uveče sva beogradska i neka pozorišta u drugim gradovima otkazala su predstave.

Protesti zbog pokušaja ubistva studentkinje u Beogradu




3 thoughts on “Prvi protest u Bujanovcu: „Ne ćutimo više, nećete nas gaziti“ (video)

  1. Dex

    bravo ljudi ! zapamtite vas malo više vredi od svih koji su uvalili zadnjice u fotelje i pozapošljavali familije pa sad moraju da ćute ! respect

    Reply

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *