Bujanovački košarkaši ne staju, pao i Zaječar

Strahinja Zdravković, OKK Play 017
Strahinja Zdravković, OKK Play 017
Strahinja Zdravković, pleyovci

Bujanovac, 3. mart 2025. Prvi tim OKK Play 017 iz Bujanovca zabeležio je još jednu pobedu u gotima. Rezultatom 87:85 savladali su Mladost iz Zaječara. Bujanovčani su zadržali prvo mesto na tabeli MRL „Istok“. Bujanovčani u narednom kolu na domaćem terenu igraju protiv ekipe Hajduk Veljka iz Negotina.

-U veoma neizvesnoj borbenoj utakmici, gde domaća ekipa nije posustala i nakon 12 poena prednosti našeg tima, uspeli smo da se odupremo napadima domaće ekipe koja je po svaku  cenu želela pobedu. Na kraju su to i pokazali, jer su napali sudisjki par – kaže trener OKK Play 017 Nenad Stajić.

On dodaje da sudije nisu odlučile utakmicu, a da to pokazuje činjenica da su bujanovački prvotimci još u trećoj četvrtini zbog 5 ličnih grešaka ostali bez Zdravkovića, jednog od najboljih igrača.

-Naša ekipa je postigla 15 trojki, što je više od polovine koševa koje smo ukupno imali na kraju meča. Utakmicu su obeležili Danilo Dabetić sa 29 poena (6 trojke) i Gligorije Kostić sa 22 poena (5 trojke) – kaže Stajić.

U narednom kolu OKK Play 017 dočekuje KK Hajduk Veljko iz Negotina. Utakmica počinje  u nedelju, od 18 časova, u Sportskom centru Mladost u Bujnaovcu.

-Od njih smo pretrpeli poraz u prvom delu lige gde su na toj utakmici od publike i igrača naši prvotimci doživeli nepeijatnosti. Pozivamo naše navijače da dođu u što većem broju, da fer i sportski navijaju i da pokažemo da smo mi najbolji domaćini u ligi – poručuje Stajić.

Add a comment

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *