Od kosovske vlade 102.000 evra za decu sa smetnjama u razvoju

nsa
nsa
Pomoć kosovske vlade preko Nacionalnog saveta Albanaca

Bujanovac, 10. april 2025. – Nacionalni savet Albanaca (NSA) podelio je 102.000 evra pomoći za 113 dece sa smetnjama u razvoju u Bujanovcu i Preševu. Novac je dobilo šest organizacija za konkretne projekte namenjene ovoj deci.

Radi se o pomoći kosovske vlade koja je za ovu godinu iz budzeta odvojila ukupno 4 miliona evra za tri opštine u kojima žive Albanci.

Ragmi Mustafi, nekadašnji predsednik NSA, a sada savetnik kosovskog vicepremijera Bisnika Bislimija, ocenio je da je ovaj gest još jedan pokazatelj po čemu se Vlada Albina Kurtija razlikuje od prethodnih:

„Vlada Republike Kosovo, na čelu sa premijerom Albinom Kurtijem, pokazuje da briga za Preševsku dolinu nije samo stvar retorike, već konkretnog političkog i institucionalnog delovanja. Ovo nije samo finansijska pomoć, već državna politika sa nacionalnom odgovornošću“, ocenio je Mustafi.

 

Add a comment

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Enable Notifications OK No thanks