Hodočasnici koji pešače u Hilandar večeras u Bujanovcu

hodočasnici hilandar
hodočasnici hilandar
Hodočasnici na putu do Hilandara stižu u Bujanovac

Bujanovac, 22. april 2025. Hodočasnici ka Hilandaru stižu u Bujanovac gde će večeras prenoćiti, dočekajmo ove hrabre ljude. Trojica mladića, koji su 17. aprila krenuli peške iz Kraljeva do Manastira Hilandar, stižu u utorak uveče u Bujanovac, gde će im biti upriličen doček i obezbeđen smeštaj.

Kraljevčani Marjan Brković i Strahinja Ljubičić, i Srećko Ivković sa Rudnika, učesnici ranijih studentskih marševa, ušli su u šesti dan svog puta ka Svetoj Gori. Upoznali su se na maršu koji je išao ka Beogradu iz zapadne Srbije – bili su glavni barjaktari te kolone.

Oni danas kreću iz Vladičinog Hana i očekujemo da u Bujanovac stignu večeras posle 21 čas. Čekaćemo ih ili na ulazu u grad ili na gradskom trgu, još uvek ne znamo pecizno. Treba da se čujemo danas, da vidimo kakav im je tempo hodanja i da se dogovorimo gde je najbolje da ih čekamo – kaže za Bujanovačke student Lazar Stojančov

Sutra bi trebalo da ovi hodočasnici nastave svoj put ka Kumanovu.

„Idemo da popričamo sa monasima u Hilandaru, da pomenemo sve žrtve koje su nastradale u padu nadstrešnice i da pošaljemo jasnu poruku sa Hilandara – da nema predaje. I SPC i Hilandar i sve verske ustanove treba da stanu uz studente“, rekli su ranije za N1.

Studentski protest u Bujanovcu: Nismo ovde iz besa, ovde smo iz ljubavi (VIDEO&FOTO)

Oni su poručili da isto kao što su „naši junaci jurišali biciklima za Strazbur 13 dana i noći“ tako i oni idu do nečeg što je najsvetije kako bi zatražili blagoslov, kada već naš patrijarh neće da im da, i kako bi se pomolili na Svetoj gori za „snagu i večan spokoj svim našim žrtvama“. Takođe žele ovim činom da daju vetar u leđa da istraju i svi episkopi koji su ih podržali.

Na svom putu oni prikupljaju novac za decu iz „Zvečanske“ i nadaju se da će neko da im usput ponudi i prenoćište, u Srbiji i Severnoj Makedoniji, dok će u Grčkoj verovatno morati da se sami snalaze.

1 comments

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Enable Notifications OK No thanks