Maturanti u Žbevcu, erupcija mladosti i lepote (FOTO)

maturanti žbevac
maturanti žbevac
Žbevački maturanti u punom sjaju

Bujanovac, 10. jun 2025. Mali maturanti iz Osnovne škole „Dragomir Trajković“ iz Žbevca proslavili su završetak osnovne škole u veselju i radosti sa mnogo emocija i tako završili prvi nivo svog obrazovanja. Na svečanoj ceremoniji, koja je okupila roditelje i nastavnike, 13 maturanata je ponosno prodefilovalo i simbolično označilo početak novog životnog poglavlja.

Defile je započeo ispred škole, koja je za ovu posebnu priliku bila ukrašena balonima, cvetnim aranžmanima i vatrometom. Za ovu divnu atmosferu  mozemo se od srca zahvaliti Sky produkciji iz Bujanovca koja je sve i pripremila. Ispod šarenih dekoracija, maturanti su korak po korak koračali prema izlazu, dok su okupljeni roditelji i meštani aplaudirali i podržavali njihov uspeh – kaže za naš portal pedagoškinja škole Mijana Ristić

U svečanosti su, dodaje ona, učestvovali i budući učenici 5. razreda, koji su sa posebnim ponosom došli da podrže svoje starije drugare.

Takođe, učenici sedmog razreda imali su važnu ulogu – pripremili su i pročitali dirljiv govor, govoreći o zajedničkim trenucima sa maturantima i željama za njihov uspešan nastavak obrazovanja. Ujedno su i poželeli dobrodošlicu budućim petacima koji su ponosno prodefilovali crvenim tepihom i ušli u školu dok se u pozadini čuo Đole Balasević i „Neki novi klinci“.

-Ogranizatori ove prelepe svečanosti, koja je sve prisutne oduševila, su roditelji, razredni starešina maturanata, učitelji 4.razreda, bibliotekar i škola. Još jednom se pokazalo da je saradnja roditelja i škole veoma bitan aspekt u obrazovanju i vaspitanju dece – kaže pedagoškinja.

Svečanost u školi je završena zajedničkim fotografisanjem i veseljem, jer su svi bili svesni da su ovi mali maturanti na pragu nove avanture – srednje škole, koja ih čeka s novim izazovima i prilikama za rast.

-Svoje slavlje su nastavili u restoranu u Vranju. Mali maturanti, divna kreativna deca, pripremili su kao iznenađenje film za svoju razrednu, koja nije uspela da sakrije emocije te je njihov plan uspeo i izazvao lavinu osećanja kod svih prisutnih na maturi. Muzički bend iz Bujanovca na čelu sa nastavnikom harmonike Milošem Stoimenovim i di džej Njace –  Marko Nikolić pobrinuli su se za izvanrednu atmosferu i tako deci priredili najbolje veče koje će zauvek pamtiti i prepričavati buducim generacijama – dodaje Ristićeva.

Add a comment

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Enable Notifications OK No thanks