Bujanovac, 27. juli 2026.- Zbog štrajka grčkih carinika, obustavljen je se rad na graničnim prelazima između Severne Makedonije i Grčke u periodu od 5.00 do 9.00 časova po srpskom vremenu, odnosno od 6.00 do 10.00 časova po lokalnom vremenu u Grčkoj. Putnička vozila se propuštaju na svakih deset minuta.
Obustava rada odnosi se na carinske službe na kopnenim graničnim prelazima Evzoni (Bogorodica), Dojrani (Dojran) i Niki (Medžitlija), navedeno je u saopštenju Nacionalne alijanse turističkih agencija (JUTA).
Grčki mediji prenose da se rad na graničnim prelazima obustavlja zbog štrajka carinskih službenika koji zahtevaju isplatu naknada za prekovremeni i smenski rad.
Putnička vozila se propuštaju na svakih deset minuta, dok je teretni saobraćaj potpuno obustavljen u oba smera.
Na graničnim prelazima Evzoni, Dojran i Niki jutros su formirane višečasovne kolone, a na ulazak u Grčku čeka se između dva i tri sata.
• Kvalitetno novinarstvo nije besplatno. Za naše ❤️ Bujanovačke, za naše priče 👉 DONIRAJ





