Bujanovac, 11. oktobar 2025. – U više gradova Srbije danas će biti održani skupovi podrške Srbima na Kosovu i Metohiji — jedne organizuju pristalice vlasti, a druge studenti u blokadi i građani koji ih podržavaju.
Lokalni izbori na Kosovu zakazani su za sutra, 12. oktobar, a pravo glasa imaju svi koji poseduju dokumenta koja izdaju aktuelne kosovske vlasti.
Organizacija „Centar za društvenu stabilnost“, bliska vlastima, najavila je skupove građana koji se protive blokadama u više gradova, među kojima je i Bujanovac, ali i Novi Sad, Subotica, Sremska Mitrovica, Šabac, Apatin, Kragujevac, Kraljevo… Okupljanja će početi u 17.00 i 17.30 časova.
Vodu ne tražite?! : Reakcije na skup bujanovačkih naprednjaka protiv blokada
Istovremeno, studenti u blokadi pozvali su građane na skup podrške Srbima na Kosovu u Beogradu. Protest će početi u 14.00 časova ispred Pravnog fakulteta, odakle će učesnici krenuti u šetnju do Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju u Palati Srbije.
„Podsećamo da je Univerzitet u Prištini, izmešten u Severnu Mitrovicu, deo našeg univerzitetskog sistema. Naša je dužnost da pokažemo solidarnost s kolegama i zajedno prekinemo medijski mrak“, naveli su studenti u saopštenju.
Kišni ljudi ponovno na trgu: Za još jedno povijesno NE, mir i stabilnost unatoč blokadama
Podršku studentima najavili su i građani Čačka, koji će se okupiti u 16.30 na platou ispred Gimnazije, kao i grupe građana u Kragujevcu i Novom Sadu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da će policija snimati i fotografisati učesnike skupova u Beogradu, Kikindi, Čačku, Zrenjaninu, Somboru, Kragujevcu, Zaječaru i Pirotu.
Tokom prethodnih meseci više puta su se istovremeno održavali skupovi pristalica i protivnika vlasti, a policija je u više navrata sprečavala incidente između okupljenih.







